Головна сторінка

Меню:
Саша ярмак


Репер Ярмак: "Як можна любити людину за її національність?" Шкільна Анна http://www.segodnya.ua/img/article/5094/99_main.jpg http://www.segodnya.ua/img/article/5094/99_tn.jpg 2014-04-02T21:00:19+03:00 Шоу-бізнес Музикант і актор — про свою професію, справу Павличенко та як втратив друзів через політику

Репер Ярмак: "Як можна любити людину за її національність?"

2 Квітня 2014, 21:00

Музикант і актор — про свою професію, справу Павличенко та як втратив друзів через політику

- Олександр, розкажіть, хто ваші бтьки? Чи допомагали вони вашому становленню як артиста?

- Моя мама - бухгалтер, батько - інженер-енергетик, також був музикантом в молоді роки.

Жили ми все життя в средньому достатку, бували і дуже тяжкі часи, півдитинства я провів у бабусі з дідусем, саме вони виховли в мені, в основному, честь та порядність.
Майбутня зірка сцени, один з найпопулярніших артистів України народився 14 травня 1975 року в Мукачеві. Батько його (Іван Вакарчук) - фізик, ректор Львівського університету, займав пост міністра освіти. Святослав з успіхом закінчив одну з львівських шкіл з поглибленим вивченням англійської. Протягом двох років навчався в музичній школі, грав на скрипці, вивчав гру на баяні. З самого дитинства маленький Слава вів дуже насичене життя: хлопчик був одним з організаторів шкільного театру, грав у команді КВК, займався спортом, зокрема баскетболом. Отримавши срібну медаль і залишивши школу позаду, Святослав вступив до Львівського національного університету ім. Франка, навчався на кафедрі теоретичної фізики. Однієї вищої освіти Вокарчуку здалося недостатньо, він знову вступає до університету і отримує нову спеціальність - економіст-міжнародник. В цілому простий хлопець Святослав Вакарчук, біографія якого, здавалося б, не є примітною, незабаром став справжньою рок-зіркою і улюбленцем публіки.

Моє творче життя батьки практично ніколи не підтримували, вони хотіли, щоб я став інженером і пішов працювати в аеропорт. Батьки допомогли мені вирости хорошою і порядною людиною, дали відчути різні емоційні стани, були сльози, були моменти щастя і, може, завдяки цьому мої тексти завжди наповнені душею та серйозним змістом, що допомогає людині замислитися, піднятися і йти далі.
Звичайно, дитяче захоплення музикою не пройшло для Святослава безслідно. У 1994 році він дебютує разом зі своєю групою «Океан Ельзи» і швидко піднімається на рок-олімп України. Вже з перших виступів колектив полюбився народу, хвиля успіху пронесла групу по декількох рок-фестивалям, після чого хлопці їдуть до Києва, де записують свій перший альбом «Там, де нас нема» (1998). Коли дебютний альбом побачив світ, кількість шанувальників групи різко виросла, Вакарчуком починають активно цікавитися і в Росії. Лідер групи, безперечно, є прекрасним вокалістом з надзвичайно впізнаваним голосом, який ні з ким не переплутати. Святослав Вакарчук пісні і музику для своєї групи пише самостійно, принаймні, більшу частину. У 2008 році його кар`єра набуває новий виток, Святослав записує свій сольний альбом, у написанні якого йому із задоволенням допомагають товариші з групи. Навіть почавши займатися сольною кар`єрою, співак не залишає свою діяльність в групі, в 2010 році вийшов їх сьомий альбом «Dolce Vita», з яким музиканти вирушили на гастролі за кордон. Сьогодні група відома в багатьох країнах, їхні пісні на вустах у безлічі людей.

- Хто ви за освітою? Є у вас мрія отримати якусь серйозну професію?

- За освітою я інженер-механік з обслуговування повітряних суден. Вважаю, що кожна людина, яка хоче чогось досягти в житті, повинна отримати вищу освіту.

Крім безперервної творчої діяльності, в якій, безумовно, досяг успіху Святослав Вакарчук, біографія його пов`язана також і з політикою. У 2004 році співак надавав активну підтримку опозиційному на той момент Віктору Ющенку, брав участь в гучній Помаранчевої революції, давав концерти на Майдані, разом з іншими музикантами висловлюючи свою громадянську позицію щодо влади в Україні. У листопаді 2007 року Святослава обрали народним депутатом. Однак незважаючи на все це, довго в політиці Вакарчук не затримався, пояснивши свій відхід тим, що не бажає брати участь у боротьбі заради боротьби. За його власним думку, головна риса хорошого політика - це чесність, але, як виявилося, чесна політика нікому не потрібна.

Це доросла школа життя, я вчився погано, оскільки постійно займався тільки творчістю, але завжди з повагою ставився до гідних викладачів, які також люблять свою справу всією душею, як я свою.

- Ви найпопулярніший молодий репер в Україні (7 млн переглядів кліпів на YouTube), але співаєте переважно російською мовою. Після подій в країні не було бажання перейти в своїй творчості виключно на українську мову?

- Навіть після всіх цих подій я не перестану любити росіян, я перестану любити рАсєян. У мене багато близьких хороших людей в Росії, не знаю, як можна любити людину за її національність, якщо вона добра і досить порядна.

Саме сім`ї сам Святослав віддає чільну роль у власному житті, не втомлюючись повторювати, що сім`я - це все, що йому потрібно. Обоє батьків Вокарчука так чи інакше пов`язані з фізикою: його батько - фізик за освітою, колишній міністр освіти України, мати - дочка іншого видатного фізика, має відношення до ветеринарній медицині. Святослав не єдина дитина в сім`ї, у нього є молодший брат Олег - успішний банківський службовець. Багатьох фанатів, звичайно ж, цікавить, чи одружений Святослав Вакарчук? Особисте життя співака завжди залишається поза поглядів телекамер. Офіційно артист не одружений, однак вже багато років він живе в цивільному шлюбі з Лялею Фонарьова. Виконавець не любить говорити про особисте життя і на всі питання щодо можливої весілля воліє тактовно не відповідати. Який би таємничої фігурою в світі шоу-бізнесу не був Святослав Вакарчук, діти для нього зовсім окрема тема. У Лялі є 20-ти річна дочка від першого шлюбу, спільних дітей пара не має. Незважаючи на те що власних нащадків у співака поки немає, він не раз говорив журналістам, що, безумовно, хотів би мати дітей.

Моє завдання своїми треками пробуджувати якомога більше сердець та розумів, для цього не важливо якою мовою ти говориш, головне, чи сказано це від душі.

- Знаю, что у вас великий фан-клуб в Росії. Ви намагалися говорити зі своїми шанувальниками особисто, переконувати, може, в неправильній інформації, яка до них надходить з російських ЗМІ?

- Останні 3 місяці я тільки цим і займався. Я був просто в шоці від того, наскільки неправдиву інформацію їм показують, і роблять це настільки якісно, що реально в це можна повірити! У твіттері троли просто намагалися з'їсти мене, купа бруду, купа брехні, купа домислів. З деякими моїми знайомими так погляди і розійшлися, але завдяки цим подіям я дійсно зрозумів, хто є хто.

Після школи майбутній артист продовжує навчання в музичному училищі, робить кілька безуспішних спроб організувати джазову групу, працює піаністом в ресторані. У 1970 році йде на службу в армію. Там він знаходить час для улюбленого заняття - виконує пісні Тома Джонса і грає в Будинку офіцерів. Після служби працює в Краснодарській філармонії, деякий час є членом колективу «Співаючі юнги», керує кількома ансамблями, бере участь у музичних конкурсах. Одним з найуспішніших був Intertalant, що проходив в 1987 році в Чехії (Прага). Там Олександр Сєров взяв Гран-прі. Першої зоряної піснею артиста стала композиція «Круїз», яку він виконав разом з Зарубіної Ольгою.

Ті, кого я поважав, так і залишилися з мізками і чіткою позицією, решта не мають сенсу в моєму житті. Моя музика не зав'язана чисто на зароблянні грошей, якщо мене більше не захочуть бачити в Росії, я не приїду, але я знаю, що там ще залишилися світлі голови, з якими ми по життю рухаємося в одному векторі.
Святослав Вакарчук - популярний рок-музикант з України, автор власних пісень, відомий громадський діяч. Саме він є як лідером, так і засновником нашумілої групи «Океан Ельзи». Святослав - не тільки чудовий співак і музикант, він ще кандидат фізико-математичних наук.

- Серіал "Як гартувався стайл" ("НЛО-ТВ") знімається про ваше життя. Назвіть конкретні сцени, взяті з вашої біографії? Що є найнезвичнішим для вас на цих зйомках?

- Насправді все, що взято з мого життя, це життя в гуртожитку та ще деякі моменти, пов'язані з моєю творчістю. Наприклад, випуск альбому, коли ми виявили, що на диску записаний трек, якого не повинно було бути в альбомі, хоча якась партія дисків вже пішла в народ.

Весь цей час співак співпрацює з талановитим композитором Ігорем Крутим. Проте конфлікт, який розгорівся між ними, на деякий час змушує Сєрова піти зі сцени. Лише через п`ять років він знову починає виступати. У 2000 році випускає альбом «Нове і краще», в 2008 - «Визнання», в 2012 - «Романси». У 2004 році музиканта удостоїли звання Народного артиста Росії.

Інше все було додумано, щоб зробити серіал максимально гумористичним. Більше правди з мого життя чекайте в другому сезоні. Незвично так багато зніматися і так багато фарбуватися ) А так взагалі все круто, вся знімальна група - це ті ж хлопці, з якими ми починали, які знімали мені перші кліпи, тому атмосфера на майданчику завжди дуже крута.
Незважаючи на те що у більшості людей це ім`я асоціюється саме з музикою «Океану Ельзи», кар`єрою співака і артиста не обмежується Святослав Вакарчук. Біографія його тісно пов`язана з громадською діяльністю. Він є організатором безлічі культурних проектів, призначених в основному для молоді, займається благодійністю і за сумісництвом є послом доброї волі ООН. Святослава завжди хвилювали проблеми дітей-сиріт. Наприклад, всі кошти, виручені від продажу пісні «Веселі брати, часи настали ...» він направив в один з українських дитячих будинків.

- Ви один з перших виконавців, хто відреагував на події, пов'язані з Павличенками. Особисто з ними знайомі?

- Нещодавно телефонував Сергій Павличенко і запропонував зустрітися. Дуже хочу побачитися, поспілкуватися. Радий, що ми довели, що за справедливість можна боротися і перемагати.

- Про пісні. Що пишете спочатку - текст чи музику? Ваш мінімум і максимум за часом написання однієї пісні? Місця, де найчастіше, як кажуть, відвідує муза?

- Музику раніше робив сам, зараз немає часу, в основному купую. Є дуже багато талановитих хлопців, які роблять у себе вдома круту музику в моєму жанрі. Наприклад, біт під трек "22" мені прислав Саша Тищенко з міста Усінськ, це на півночі Росії. Пишу по різному, буває швидко, так як з треком "22" було, коли слова просто зривалися з душі на папір, буває, напишу один куплет, потім через місяць ще один. Пишу тільки на самоті.

- Є плани записати з якимись відомими артистами дуети? Хто взагалі ваші кумири в музиці?

- Я взагалі не люблю робити спільні роботи, я вже кілька разів намагався і завжди якось довго це все відбувалося, постійне нестикування графіків і іноді поглядів на те, як це повинно в кінцевому результаті виглядати. Роблю спільні роботи тільки зі своїми хлопцями з нашого творчого об'єднання київських хіп-хоп виконавців "Стольний Град". Ми завжди цілодобово на студії, завжди на одній хвилі і роблять вони все крутіше наших "зірок". Мої кумири це Володимир Висоцький, Валентин Гафт, це люди з неймовірно сильною позицією. З таких, я вважаю, потрібно брати приклад. З реп-виконавців поважаю Басту, сильна людина, неймовірний трудяга, Касту, яка робить зараз дуже цікаві речі, не змінюючи традиціям, добре ставлюся до творчості Макса Коржа, хороший хлопець, не з чуток. Для мене мало бути хорошим виконавцем, потрібно бути ще й людиною достойною. Але найбільший кумир - це пан Eminem .

- Про Майдан, в якому ви були активним учасником. Що найстрашніше вам довелося пережити за ці три місяці?

- Мене, на жаль, не було в період з 18 по 20 лютого в Україні, за що себе дуже картаю. 11-го числа, перед моїм вильотом до Грузії, мені подзвонили з Майдану і запросили ще раз виступити, я сказав, що відлітаю і обов'язково виступлю відразу після прильоту, на що мені дівчина Аліна з "Нічна варта" сказала: "Може, ми до того часу вже переможемо!)", я чесно кажучи не думав, що все відбудеться так швидко і закінчиться саме так. Я був присутній практично на всіх найжорсткіших подіях на Грушевського, а 18-го числа хлопці туди поїхали без мене, вони всі підготовлені, хто служив у десанті, хто професійний спортсмен, в житті бачили багато, але кажуть, що після тих подій просто дуже довго тряслися руки. Найстрашніше, що я побачив, це сльози матерів, це неймовірно страшно. Упевнений, тим хлопцям, які загинули, було не страшно, вони знали, що вони стоять за правду і свободу свого народу.

Народився майбутній співак на Україні, в селі під назвою Ковалівка (в Миколаївській області), навесні, а саме 24 березня 1954. У наступному, 2014-му, артист відсвяткує свій шістдесятирічний ювілей. Музика любима Сєровим ще зі шкільної лави. Він грав на альті в організованому вчителем музики шкільному оркестрі і відвідував музичну школу. Пізніше навіть самостійно освоїв фортепіано, але про кар`єру артиста ніколи не замислювався, більше сприймав це як хобі. Переломним моментом у житті Олександра стала випадково почута пісня Тома Джонса. В ту хвилину він прийняв рішення, що стане таким же, як він.

- Особисто ви як думаєте, що чекає Україну в найближчому майбутньому?

- Я впевнений, что Україна в найближчі 10-15 років стане могутньою державою. У нас працьовитий народ, цікава культура, велика історія, треба, нарешті, навчитися любити все це! Якщо нова влада думає, що вийде і далі працюватиме такими ж методами, я знаю особисто багато людей, які готові прийти до них в гості і відправити слідом за Януковичем. Я не екстреміст, не радикал, я просто шалено люблю Україну!

  Для підготовки матеріалу були використані наступні веб-сторінки:
 • 1. ukr.segodnya.ua/culture/showbiz/reper-yarmak-kak-mozhno-lyubit-cheloveka-za-ego-nacionalnost-509499.html
 • 9.1%
 • 2. ukrguru.ru/mistectvo-ta-rozvagi/97197-oleksandr-serov-biografija-artista.html
 • 5.5%
 • 3. ukrguru.ru/mistectvo-ta-rozvagi/142238-svjatoslav-vakarchuk-biografija-tvorchist.html
 • 4.7%
  Графічні матеріали
 • картинка 1: ukr.segodnya.ua/img/article/5094/99_main.jpg
© 2019