Головна сторінка

Меню:
Мирослав лаюк

Мирослав ясінський


Музей історії міста Коломиї мирослав ясінський

 • 8 жовтня День народження Музею історії міста Коломиї
 • друга адреса офіційного сайту музею: www.museum.ko.if.ua

 • Коломийський календар
  знаменних і пам'ятних дат

  Січень

  Січень

  1991 р. засновано Коломийську міськрайонну Станицю Братства вояків Організації українських націоналістів - Української повстанської Армії.

  1 січня

  1849 р. нар. Олександр Биструшкін. Український актор драми і кіно, Заслужений артист України.

  Вчився в школах м. Коломиї.

  1 січня

  1931 р. в с. Воскресінці Коломийського р. нар. Василь Гринюк. Заслужений працівник культури України.

  Мирослав Лазарук - заслужений діяч мистецтв України. Народився в селі Перерів, що на Коломийщині. Закінчив факультет журналістики Львівського університету ім. Івана Франка, працював у чернівецькій молодіжній газеті «Молодий буковинець». Обіймав посаду начальника управління культури і мистецтв Чернівецької облдержадміністрації.

  Жив і працював в Коломиї.

  1-3 січня

  1999 р. в м. Коломиї пройшли урочистості з нагоди 90-річчя від дня народження Степана Бандери.

  1 січня

  1946 р. в с. Виноград Коломийського р. нар. Василь Вільшук. Скульптор. Автор меморіальних дощок Володимиру та Йосафату Кобринським, Михайлові та Ганні Павликам в Коломиї.

  Заслуга у цьому гурту краєзнавців, які не покладаючи рук працюють у дослідженні історії нашого міста. Плодом їхньої праці є серія «Коломийська бібліотека». Засновником та упорядником цієї серії є Валерій Ковтун, директор Коломийського педагогічного коледжу. На сьогоднішній день світ побачили такі книги, як «Нарис про місто Коломию» Леопольда Вайгеля, «Колумб з Коломиї», яку написав Микола Савчук, «Світочі Галицького відродження», автор якої є Микола Васильчук. Володимир Глинський видав «Щоденник 1916 -1920 рр.». Також видані «Золота доба Коломийської листівки» Валерія Ковтуна, «Феномен Коломийського краєзнавства», видана у співавторстві Миколи Савчука та Миколи Васильчука. Останньою із згаданої серії побачила світ книга Степана Андріїшина «Коломия у міжвоєнний період 1919-1939».

  1 січня

  1937 р. в с. Ганів Коломийського р. нар. Василь Лизанчук. Академік Академії наук вищої школи, професор. Деякий час працював у Коломиї.

  2 січня

  1958 р. в с. Нижній Вербіж Коломийського р. нар. Василь Ласійчук. Різьбяр, науковий співробітник Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини.

  Бажання видати низку книг історичної серії народжувалося через відсутність важливих фактів про місто. Відомо, що місто має давні традиції видання книжкових серій. Від 1890-их років їх нараховується біля двох десятків. Однак вони ділилися на театральні, перекладні, пригодницькі, молодіжні, соціальні. Ми надаємо книжкову серію у більш ширшому форматі. Не таємниця, що про Коломию ми знаємо не так багато. Для коломиян, на жаль, залишається велика кількість вартісних моментів невідомими. «Коломийська бібліотека» є науково-популярною і художньою серією. В ній зібрано матеріали давніх та нових її авторів про різні епохи нашого міста. Іншими словами серію можна назвати перекладом, щоденником, передруком. Це розповіді про неймовірне, що вплелося у нашу історію та нариси про цікавих коломийців. Передбачається зібрати фотоальбоми та презентовані колекції.

  2 січня

  1892 р. нар. Ярослав Пастернак. Український археолог, дослідник праісторії та княжої доби Галичини. Працював на Коломийщині.

  2 січня

  1958 р. в м. Коломиї нар. Андрій Малащук. Письменник, публіцист, журналіст.

  За високохудожність поезії та гостре відчуття проблем сучасності, відображених у згаданій збірці, Національна спілка письменників України відзначила Мирослава Лазарука літературною премією ім. Павла Тичини.

  3 січня

  1922 р. нар. Василь Верига. Український історик, громадсько-політичний діяч, письменник і журналіст закордонної України. Вчився в Коломийській гімназії.

  4 січня

  1867 р. в м. Коломиї помер Лука Данкевич. Український поет, публіцист і культурно-громадський діяч.

  На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 №234 оприлюднюємо біографічні довідки представників інститутів громадянського суспільства, делегованих на участь в установчих зборах для формування складу громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації, та інформацію про результати діяльності ІГС за останній рік.

  4 січня

  1926 р. в с. Кулачківці Снятинського р. нар. Степан Далавурак. Літературознавець. Вчився в Коломийській торговельній школі.

  5 січня

  Народився Мирослав Симчич, сотенний УПА “Кривоніс”. Живе у Коломиї.

  5 січня

  1923 р. в с. Семаківці Коломийського р. нар. Дмитро Чайковський. Відомий театральний діяч, режисер, професор, Заслужений артист України.

  Персональна виставка талановитого коломийського маляра, члена Спілки художників України та Спілки народних майстрів України, Заслуженого художника України, ілюстратора, викладача Мирослава Ясінського під назвою «Сокровенне» урочисто відкрилася в неділю, 14 лютого, в музеї писанкового розпису.

  Вчився в Коломийській гімназії.

  6 січня

  1918 р засновано Державний банк УНР. З’явилися перші українські гроші.

  6 січня

  1925 р. в с. Велика Кам’янка Коломийського р. нар. Степан Вівчарук. Церковний діяч закордонної України.

  Аналізуючи власну творчість, художник зізнається, що ще під час навчання на четвертому курсі у Львівському інституті (тепер Львівська академія мистецтв) зрозумів, що йому замало реалістичних художніх засобів. Молодий митець обрав шлях перебільшення, художньої трансформації, щоб висловити своє, сокровенне. Його творчий стиль розвивався від неореалізму до постмодернізму. Митець відомий модерністською стилізацією традиційної гуцульської спадщини та своїми сакральними, хоча й не канонічними, полотнами. А ще Мирослав Ясінський має сокровенну мрію - намалювати церковний іконостас у притаманному йому стилі.

  Вчився в Коломийській гімназії.

  7 січня

  1937 р. нар. Степан Андріїшин, художник-оформлювач, краєзнавець, громадський діяч.

  7 січня

  1948 р. нар. Марія Людкевич (Білоус) . Поетеса, журналіст. Вчилася в Коломийському педагогічному училищі.

  В мене ще є мрія, щоб в кожній коломийській школі ввели у список предметів навчання історію рідного краю. І щоб половину з вивченого матеріалу було присвячено історії Коломиї. Надіюся, що наші книги, матеріали будуть заповнювати прогалини в історії нашого міста.

  7 січня

  1939 р. в с. Олешів Снятинського р. нар. Ярослав Нарган. Редактор коломийського часопису “Вільний голос”.

  8 січня

  1954 р. в с. Лісна Слобідка Коломийського р. нар. Лідія Вількос. Головний редактор газети “ Від А до Я”.

  8 січня

  1915 р. в м. Нижній Березів Косівського р. нар. Василь Симчич. Український актор. Вчився в Коломийській гімназії. Працював у Коломиї.

  1891 р. нар. Андрій Кокодинський. Військовий санітар, інтернований в таборі Гмінд. Періодично жив у Коломиї.

  9 січня

  1989 р. в м. Філадельфія помер Богдан (Федір) Романенчук.

  Наш проект народжувався у невеликому колі. Мене активно підтримує, так би мовити, гурт коломиєлюбців. Це Степан Андріїшин, Микола Савчук, Василь Глаголюк, Микола Васильчук, Іван Монолатій, Мирослава Кочержук, Ольга Руданець, Ярослава Ткачук, Михайло Арсак, Василь Нагірний, Михайло Андрусяк, Ярослав Полатайчук, Мирослав Ясінський. Дехто з названих вище є авторами книг цієї серії. Я задоволений, що зміг згуртувати таких непересічних особистостей, всі ми робимо справу, яку любимо. Нас об’єднує бажання донести коломиянам маловідомі факти з історії рідного краю. Ми з співавторами намагаємося піднести культурологічний рівень Коломиї на вищий щабель. Ми хочемо повернути дух рідного міста, заохотити коломиян жити не лише прагматичним життям, але й берегти в серцях іскри романтики та ідеалізму.

  Літературознавець.

  10 січня

  1954 р. в м. Коломия нар. Роман Бобрик. Педагог, науковець.

  10 січня

  1882 р. в с. Семаківці Коломийського р. нар. о. Микола Гоянюк. Закінчив Коломийську гімназію.

  10 січня

  1857 р. в с. Цуцилові Надвірнянського р. нар. Софрон Недільський. Перший директор української гімназії в Коломиї.

  Начальник відділу культури Коломийської міськради Уляна Мандрусяк зазначила, що ювіляр ніколи не шкодує свого часу для рідного міста, доля якого йому болить. Тому художник дбає і про зростаюче покоління коломиян, ділячись своїми знаннями та мистецьким досвідом як викладач образотворчого відділення Коломийського педагогічного коледжу, за що в день уродин йому дякували директор цього навчального закладу Валерій Ковтун та директор Коломийського інституту Юрій Плекан.

  12 січня

  1957 р. в с. П’ядики Коломийського р. нар. Михайло Арсак. Директор музею історії міста Коломиї.

  12 січня

  1991 р. в м. Коломиї відбулося віче протесту проти подій у Вільнюсі.

  12 січня

  1937 р. в с. Підвербці Тлумацького р. нар. Василь Бойцан. Педагог, краєзнавець. Директор ЗОШ №3 м. Коломиї.

  12 січня

  1931 р. нар. Василь Вакалюк. Лікар. Кандидат медичних наук. Закінчив Коломийську гімназію.

  12 січня

  1915 р. нар. Володимир Вонсуль. Вчився в Коломийській гімназії. Член ОУН.

  1997 р. в м. Коломиї відзначено 60-річчя доктора філологічних наук Василя Лизанчука.

  У Коломиї Мирослав Лазарук проводить літературні презентації не вперше. Сам поет родом з Перерова, і тому до міста над Прутом завжди повертається як до витоків. До слова, свою першу поетичну збірку він символічно назвав на честь Коломиї.

  12 січня

  1920 р. нар. Галина Лупійчук. Член Спілки журналістів СРСР. Працювала і померла в Коломиї.

  13 січня

  1897 р. в с. Серафинці Городенківського району нар. Василина Атаманюк (Ощипко). Народна вчителька.

  13 січня

  1967 р. нар. в м. Коломиї Роман Бучименський. Єврей. Лікар. Голова асоціації гомеопатів Ізраїлю.

  Колеги по перу, зокрема лауреат Національної премії імені Т. Шевченка Михайло Андрусяк, науковець та краєзнавець Микола Васильчук, голова Коломийської організації Всеукраїнського Товариства «Просвіта» Василь Глаголюк, поет Ярослав Ясінський з Лісок, журналіст Іван Гриджук з Надвірної, привітали Мирослава Лазарука з отриманням премії ім. Павла Тичини. Особливого звучання поезії додала гра на тилинці відомого коломийського музиканта та фольклориста Михайла Тимофіїва.

  13 січня

  1883 р. нар. в м. Коломия Ярослав Біберович. Український військово-політичний діяч.

  13 січня

  1930 р. нар. Василь Верес. Відомий організатор лісопромислового комплексу Прикарпаття. Герой Соціалістичної праці. Кандидат економічних наук. Працював у Коломиї.

  13 січня

  1899 р. в м. Коломиї помер Микола Чернишов. Релігійний діяч російських старовірів. У Коломиї мав свій маєток і цегельню.

  Біографічна довідка. Мирослав Ясінський народився 14 лютого 1956 року в селі Ковалівці на Коломийщині. Закінчив Ковалівську СШ (1971), відділення обробки дерева Косівського технікуму народних художніх промислів (1975). Служив у війську (1975-77), навчався у Львівському державному інституті прикладного декоративного мистецтва (1977-82). У Коломиї - художник художньо-оформлювального комбінату Міністерства культури (1982-88), художник-монументаліст Художнього фонду СРСР (з 1988). Він член Спілки художників України та Спілки народних майстрів України (з 1984). М. Ясінський учасник Міжнародних виставок в Австралії, Італії, Канаді (з 1991). Його твори є у приватних збірках США, Австралії, Італії, Німеччини, Канади. Персональні виставки митця відбулися в Коломиї та Києві (1996). Художник має доробки в іконах на склі, живописі, різьбі по дереву. Його знані картини "Передчуття прийдешнього", "Віщий сон", "Без назви з птахом", "Вершник", "За золотим порогом", "Крізь ніч", диптих "Мій стомлений ангел". Він також ілюстратор книг Івана Малковича та Ірини Ярошенко.

  13 січня

  1944 р. в с. Тюдів Косівського р. нар. Василь Яремчук. Диригент, педагог. Жив і працював в Коломиї.

  13 січня

  1898 р. в м. Коломиї нар. Володимир Стефанюк. Поручник УСС, лікар. Закінчив Коломийську гімназію.

  14 січня

  1944 р. в с. Семаківці Коломийського р. нар. Михайло Волошенюк. Педагог, краєзнавець, член редакційно-видавничого комітету “Енциклопедія Коломийщини”.

  14 січня

  1871 р. в м. Рогатин нар. Сильвестр Яричевський. Український поет, перекладач, мистецтвознавець, педагог.

  Мирослав Ясінський - відомий майстер пензля з Прикарпаття, член Національної спілки та Національної спілки народних майстрів України - народився 14 лютого 1956 року. Навчався в Косівському технікумі народних промислів та Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. З кінця 80-х років - активний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок (Австрія, Італія, Канада, Франція, Німеччина, США, Польща, Латвія, Литва, Румунія). Мав персональні виставки в Коломиї, Львові, Трускавці, Києві, Запоріжжі, Берліні, Бад-Лаєрі(Німеччина). Працює в різних авторських техніках. Ілюстрував чимало книжкових видань. Викладає мистецькі дисципліни в Коломийському педколеджі та Коломийському інституті Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника. Живе й працює в Коломиї.

  Викладав у Коломийській гімназії.

  або листопада 1915, або 1912 р. нар. в м. Снятин Василь Андрусяк “Грегіт”, “Різун”.

  15 січня

  1990 р. вийшло перше число Коломийського часопису “Вільний Голос.”

  16 січня

  1957 р. в с. Нижній Вербіж Коломийського р. нар. Любов Василик. Поетка. Вчилася в Коломиї.

  16 січня

  1963 р. нар. Василь Челепіс. Різьбар, графік. Вчився в Коломийській СШ №1.

  16 січня

  1955 р. в с. Ценява Коломийського р. нар. Богдан Томенчук. Громадський діяч, поет. Працював у Коломиї.

  17 січня

  1994 р. в м. Коломиї померла Марія Вонсуль. Культурно-громадська діячка, сестра о. Миколи Вонсуля.

  18-19 січня

  1992 р. військовослужбовці Коломийського гарнізону прийняли присягу на вірність Україні.

  19 січня

  1894 р. нар. Марія Білозор. Санітар УГА, працювала в гігієнічному товаристві Коломиї.

  Свою кар’єру розпочав на Закарпатті. Після отримання диплому його призначили помічником прокурора Великоберзянського району, але через місяць його перевели до Мукачево, де він працював слідчим. Далі його призначили старшим слідчим Ужгородської міжрайонної прокуратури. Через рік його перевели на посаду заступника прокурора міста Ужгорода.

  19 січня

  1990 р. засновано осередок НРУ при Коломийському технікумі МОД.

  21 січня

  1990 р. коломийська делегація взяла участь в акції “Українська хвиля”(живому ланцюгу єднання між Києвом та Івано-Франківськом і у Всеукраїнському вічі на Софіївській площі у Києві)

  21 січня

  1881 р. нар. Мелетій Кічура. Український поет. Працював адвокатом у Коломиї.

  1883 р. в с. Нижневі Тлумацького р. нар. Богдан Левицький. Професор Коломийської гімназії.

  22 січня

  1961 р. в с. Малий Гвіздець Коломийського р. нар. Василь Буджак. Комсомольський та партійний діяч, господарник, редактор і засновник газет.

  Новопризначеним прокурором Ірпеня став Мирослав Пацкан. Про це редакції сайту громади селища телефоном повідомили у прес-службі Прокуратри Київської області.

  22 січня

  1990 р. на вічевому майдані в Коломиї встановлено щоглу з національним синьо-жовтим прапором.

  22 січня

  1991 р. в м. Коломиї відбулося урочисте віче з нагоди Дня Злуки УНР і ЗУНР.

  22 січня

  1999 р. в м. Коломиї відзначено 80-річчя Злуки УНР і ЗУНР.

  Мирослав ЯСІНСЬКИЙ - художник. Народився 14 лютого 1956 року в селі Ковалівка на Коломийщині Івано-Франківської області. Закінчив Ковалівську СШ (1971), відділення обробки дерева Косівського технікуму народних художніх промислів (1975). Служив у війську (1975-77). Навчався у Львівському державному інституті прикладного декоративного мистецтва (1977-82). У Коломиї - художник художньо-оформлювального комбінату Міністерства культури (1982-88), художник-монументаліст Художнього фонду СРСР (з 1988). Член Спілки художників України та Спілки народних майстрів України (з 1984).

  23 січня

  1991 р. в м. Коломиї утворено Раду демократичних сил Коломийщини.

  23 січня

  1885 р. в с. Трійця Снятинського р. нар. Олег Калитовський. Викладач фізики і ботаніки в українській жіночій гімназії УПТ, УСС.

  1934 р. в с. Нижній Березів нар. Петро Арсенич. Український історик, краєзнавець, музеєзнавець, колекціонер.

  Катерина Каркадим, мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв України.

  24 січня

  1999 р. в м. Коломиї відзначено 55 - річчя письменника Степана Пушика.

  24 січня

  1953 р. нар. в м. Коломия Марта Базак. Український художник, майстер гобелену, графік.

  24 січня

  1879 р. нар. Станіслав Людкевич. Український композитор, культурно-громадський діяч.

  Твори Мирослава Ясінського мали й мають успіх. Вони виставлялися, закуповувалися, потрапляли до музейних збірок, до збірок шанувальників мистецтва в Україні та за кордоном. Малярство Мирослава завше помітне у виставкових залах, громадських інтер’єрах чи помешканнях завдяки магнетизму мови інтерпретації, високій культурі виконання, своєрідному колориту, оригінальній фактурі живописної поверхні. Йдеться не про звичну інтерпретацію свого світу образів як до живої динамічної субстанції, з якої, можливо, створена й твоя душа.

  Часто бував у Коломиї.

  25 січня

  1955 р. в м. Коломия нар. Юрій Арсенюк. Художник, професор живопису.

  25 січня

  1915 р. в с. Годи Коломийського р. нар. Ярослав-Володимир Бенеш. Релігійний діяч закордонної України священик УКЦ, закінчив Коломийську гімназію.

  26 січня

  1826 р. нар. Іван Наумович. Український письменник, видавець, громадський діяч. Видавав коломийський місячник “Наука”.

  26 січня

  1855 р. нар. Ганна Павлик. Українська громадсько-політична діячка.

  26 січня

  1944 р. нар. Степан Пушик. Український письменник. Народний депутат України від Коломийського виборчого округу.

  Фарба накладається на полотно невимушено - саме цей ефект надає особливих принад розписам гуцульської кераміки. Водночас у «нотах» та «буквах» народного орнаменту спостерігається своєрідна структурність, яка цілковито вкладається в річище пошуків мистецтва ХХ століття. Його мистецтво відрізняється винятковою символікою, власне, творчість Ясінського - своєрідний символіко-біографічний жанр, що містить у собі реалії його нелегкої долі.

  27 січня

  1893 р. в с. Рунгури Коломийського р. нар. Петро Василишин. Підприємець, учитель, громадський діяч. Вчився в Коломиї.

  27 січня

  1999 р. в м. Коломиї відкрито лабораторний корпус райсанепідстанції.

  27 січня

  1888 р. нар. Павло Волянський. Педагог, громадсько-культурний діяч. Закінчив Коломийську гімназію.

  28 січня

  1928 р. вийшло перше число коломийського часопису “Вісти Покуття”.

  29 січня

  1956 р. в с. Яблуниця верховинського р. нар. Тищенко Марія. Головний охоронець фонів коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини.

  Косівський Музей Народного Мистецтва та Побуту Гуцульщини, в основі якого лежить колекція прикарпатського мистецтва та предметів побуту гуцульського краю.

  29 січня

  1957 р. нар. Ярослава Ткачук. Заслужений працівник культури України. Директор Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини.

  30 січня

  1998 р. вийшло перше число Коломийського часопису “Час Водолія”.

  30 січня

  1998 р. в м. Коломиї у драматичному театрі відбулася зустріч з екс-прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком.

  31 січня

  1911 р. в с. Нижній Вербіж Коломийського р. нар. Роман Вергун. Громадський діяч закордонної України. Закінчив Коломийську гімназію.

  Лютий

  Лютий

  1883 р. в Печеніжині Коломийського району нар. Іван Чупрей. Український культурно-громадський діяч.

  Навчався в Коломийській гімназії.

  1 лютого

  1960 р. засновано Коломийський аеропорт.

  1 лютого

  1990 р. у центрі Коломиї встановлено інформаційну вітрину Руху. Знесену під час реставраційних робіт у 2000 р.

  1 лютого

  1950 р. в м . Коломиї нар. Михайло Юзюк. Урядовець в період СРСР, голова Коломийського міськвиконкому, громадсько-політичний діяч.

  2 лютого

  1972 р. в м. Коломия нар. Олексій Боярський. Майстер спорту з важкої атлетики.

  2 лютого

  1909 р. нар. Василь Воробйов. Урядовець в період СРСР, голова Коломийського міськвиконкому.

  2 лютого

  1950р. в м. Коломиї нар. Романа Затварська. Історик театру.

  5 лютого

  1930 р. нар. Андрій Босацький. Краєзнавець, педагог. Живе в Печеніжині Коломийського району.

  До цього призначення Пацкан був прокурором Бородянського району й в його практиці вже є боротьба з дерибаном землі, яку відвели “мертвим душам”. Там 100 гектарів землі місцева влада віддала двомстам невідомим. Прокуратура повернула власність громаді.

  5 лютого

  1850 р. в с. Назірна Коломийського району нар. Остап Терлецький. Український публіцист, літературознавець, громадський діяч.

  5 лютого

  1943 р. нар. Іван Ярич. Журналіст, літератор. Працював редактором газети “Червоний прапор” в Коломиї.

  Генеральний директор Національного музею Ярослава Ткачук поділилася з присутніми про плідну співпрацю Музею з художником, зокрема про його важливу роль у збереженні Коломийської церкви Благовіщення, пам’ятки архітектури 16 ст. Свого часу пані Ярослава розробила концепцію розташування у давньому храмі музею писанки, втілили ж її коломийські художники Мирослав Ясінський і Василь Андрушко.

  5 лютого

  1882 р. в с. Грушків Городенківського району нар. Григорій Тимощук. Педагог. Автор книг. Закінчив, а згодом викладав у Коломийській гімназії.

  6 лютого

  1988 р. вийшло перше число газети “Агро”.

  6 лютого

  1910 р. в м. Снятин нар. Михайло Бажанський. Український письменник, журналіст, літературний критик, громадський діяч. Закінчив Коломийську гімназію.

  6 лютого

  1952 р. в м. Коломиї нар. Стефанія Бігун (Коренюк). Художниця. Педагог.

  6 лютого

  1994 р. в м. Коломиї відбувся обласний фестиваль народної творчості “Наша дума, наша сила”.

  На сайті прокуратури області оприлюднена декларація, яку Пацкан Мирослав Васильович заповнив у 2012 році. Згідно з декларацією його річний дохід склав близько 30 тисяч гривень. У приватній власності в нього перебуває лише авто Volkswagen passat.

  8 лютого

  1893 р. в Скалаті нар. Олександр Кульчицький, романіст, германіст, психолог у гімназії і вчительській семінарії в Коломиї. Дійсний член НТШ, професор УВУ. Помер 30 квітня 1980 р. в Парижі.

  8 лютого

  1935 р. нар. Леонід Мельник. Мистецтвознавець.Живе і працює в Коломиї.

  9 лютого

  1914 р. в с. Жукотин Коломийського району нар. Василь Ніньовський. Письменник, мистецтвознавець, графік.

  Щоп’ять років митець підтверджує свої творчі здобутки виставкою власних робіт. Цьогорічний показ живописного доробку Мирослава Ясінського знаменує ще й перехід його вагомого життєвого рубежу - 60-річчя, яке він святкував того ж дня. Тож гості вернісажу відзначали не тільки яскравий талант ювіляра, але й притаманну йому мистецьку зрілість.

  Автор нарису “Коломия - столичне місто Покуття”.

  10 лютого

  1941 р. в с. Космач Косівського району нар. Ганна Вінтоняк. Заслужений художник України. Живе і працює в Коломиї.

  10 лютого

  1901 р. в с. Шешори Косівського району нар. Дмитро Ткачук. Громадський діяч закордонної України. Лікар. Закінчив Коломийську гімназію.

  10 лютого

  1921 р. нар. Кавдія Головченко. Публіцист. Працювала в Коломийських часописах. Похоронена в Коломиї.

  10 лютого

  1947 р. в с. Сопів Коломийського району нар. Василь Стефанко. Художник. Заступник директора Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини.

  12 лютого

  1907 р. в с. Русів Снятинського району нар. Лука Стефаник. Лікар. Закінчив Коломийську гімназію.

  12 лютого

  1871 р. в с. Торговиця Городенківського району нар. Лесь Мартович. Український письменник, громадський діяч. Вчився в Коломийській гімназії.

  13 лютого

  1890 р. нар. Юліан Ковалів. Заслужений учитель УРСР. Жив і працював в Коломиї.

  14 лютого

  1993 р. в м. Коломиї відзначено 50-річчя Коломийського військового авіаційного полку.

  14 лютого

  1946 р. в с. Велика Кам’янка Коломийського району нар.

  Музей "Писанка" в Коломиї — єдиний у світі музей писанок — великодніх яєць. Унікальна споруда, збудована в 2000 р. Архітектурна пам’ятка України.

  Тарас Чоланюк. Інженер-будівельникк. Лауреат Державної премії. Працював у Коломиї.

  14 лютого

  1956 р. в с. Ковалівка Коломийського району нар. Мирослав Ясінський. Художник, дизайнер, педагог. Живе і працює в Коломиї.

  15 лютого

  1910 р. нар. Дмитро Братівник. Учитель. Краєзнавець. Жив і працював у Коломиї.

  15 лютого

  1990 р. засновано осередки НРУ при Коломийській ЗОШ №3, при Коломийській фабриці індпошиву одягу.

  15 лютого

  1903 р в с. Нижній Березів Косівського району нар.

  Ярослав Геник-Березовський. Лікар. Закінчив Коломийську гімназію, жив і працював у Коломиї.

  15 лютого

  1940 р. в с. Задубрівці Снятинського району нар. Дмитро Захарук. Журналіст, письменник, педагог, політичний діяч. Засновник і перший редактор коломийського часопису “Агро”.

  У соціальних мережах редакція знайшла профілі, які, ймовірно, належать Мирославу Пацкану: Однокласники, Однокласники 2й профіль, В контакті. Але активність в соціальних мережах на цих профілях є доволі низькою.

  16 лютого

  1856 р. нар. Тит Войнаровський. Відомий український громадський і економічний діяч. Заснував у Коломиї бурсу.

  17 лютого

  1919 р. в м. Коломиї трагічно загинув Зенон Кирилович. Катехит Коломийських шкіл.

  18 лютого

  1906 р. нар. Амазасп Хачатурович Бабаджанян. Військовий діяч в часи СРСР. 26 квітня 1944 року за успішні бої з німцями на Коломийщині отримав звання Героя Радянського Союзу.

  19 лютого

  1873 р. в м. Коломиї нар. Вайгель-Погоніа Евгеніуш Францішек Александер. Польський науковець, громадський діяч.

  19 лютого

  1934 р. в с. Печеніжин Коломийського району нар. Василь Довірак. Автор книг. Живе і працює в Коломиї.

  19 лютого

  1911 р. в м. Коломиї нар. Богдан-Зеновій Гординський. Лікар.

  20 лютого

  1893 р. нар. Антон Княжинський. Громадсько-політичний діяч, мемуарист, педагог. Директор Коломийської гімназії.

  20 лютого

  1881 р. в с. Молодятин Коломийського району нар. Ярослав Веселовський. Український публіцист, перекладач, громадсько-культурний діяч, письменник.

  Художник, як відомо, вічний мандрівник. Хтось шукає оази в пустелі, хтось - бурхливе море або високі гори. Ясінський послідовно й переконливо шукає дорогу до Бога та досконалості».

  Вчився в Коломийській гімназії.

  20 лютого

  1990 р. засновано осередок НРУ при Коломийській ЗОШ №7.

  22 лютого

  1814 р. нар. Оскар Кольберг. Польський фольклорист і етнограф. Автор дослідження “Покуття”.

  23 лютого

  1946 р. в м. Коломиї помер Богдан Вонсуль. Актор Коломийського драмтеатру, член ОУН..

  25 лютого

  1920 р. в с. Корнич Коломийського району нар. Михайло Клапчук. Науковець, археолог. Працював у Коломиї.

  25 лютого

  1956 р. в с. Задубрівці Снятинського району нар. Ольга Руданець. Громадська діячка, поетеса “Ольга Задубрівна”.

  26 лютого

  1997 р. Указом Президента України головою Івано-Франківської ОДА призначено М.В.Вишиванюка.

  27 лютого

  1892 р. в м. Коломиї помер Теодор Білоус. Письменник, освітній діяч.

  27 лютого

  1892 р. в м. Коломиї помер Антін Войтіховський. Катехит при Коломийській державній гімназії з польською мовою викладання.

  28 лютого

  1870 р. нар. Макс Вайдауер. Громадський і релігійний діяч німецької громади в Галичині. Жив і похоронений в Коломиї.

  28 лютого

  1893 р. нар. о. Микола Капустинський. Катехит Коломийської гімназії. УСС.

  Березень

  2 березня

  1931 р. в с. Виноград Коломийського району нар.

  Єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василь Івасюк відзначив глибоку духовність художника, яка надає більшості його полотен релігійного змісту. На заглибленості художника в народну мистецьку традицію та особистому внеску у її збереження наголосив Василь Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА.

  Микола Бакай. Поет-пісняр, співак.

  1 березня

  1904 р. в с. Микитинці Косівського району нар. Наталія Стефанів. Художниця. Жила і творила в Коломиї.

  5 березня

  1878 р. вийшло перше число Коломийського часопису “Весна”.

  5 березня

  1911 р. нар. Михайло Черешньовський. Відомий український різьбяр і скульптор.

  Деякий час жив і працював у Коломиї.

  5 березня

  1860 р. нар. Ярослав Окуневський. Дійсний член НТШ. Створив санітарну місію у Відні для УГА.
  Сьогодні про створення та подальші плани «Коломийської бібліотеки» розповідає Валерій Ковтун.

  Вчився в Коломийській гімназії.

  6 березня

  1901 р. в с. Слобода Коломийського району нар. Іван Прокопів. Літературознавець, фольклорист. Вчився в Коломийській гімназії.

  6 березня

  1922 р. нар. Олексій Василець. Журналіст, редактор газети. Помер у Коломиї.

  6 березня

  1957 р. в с. Бижків Надвірнянського району нар.

  Василь Бойчук. Єпископ Коломийський і Косівський Іоанн УПЦ КП.

  6 березня

  1974 р. в м. Коломиї нар. Роман Бурлак. Автор мелодій і текстів сучасного музичного мистецтва.

  7 березня

  1971 р. в с. Великий Ключів Коломийського району нар.

  Дмитро Жмундуляк. Фольклорист, педагог, директор Чернівецького обласного драматичного театру.
  Звертання митця до першоджерел українського мистецтва, до його інформаційних глибин вдало поєднується із сучасним художнім мисленням. Образи полотен Мирослава Ясінського викликають у пам’яті відчуття вищого - духовного світу, де панує природна космічна гармонія, де незримо струмує таємничий і тривожний зміст буття».

  Вчився і працював у Коломиї.

  8 березня

  1913 року помер в Коломиї Михайло Білоус. Український видавець, громадсько-політичний діяч москвофільського спрямування.

  8 березня

  1960 р. в с. Ценява Коломийського району нар.

  Ольга Слоньовська. Кандидат педагогічних наук. Поетеса. Вчилася в Коломийській СШ №2.

  9 березня

  1927 р. в м. Городенка нар. Роман Яворський. Колекціонер, учитель. Засновник приватного етнографічного музею.

  9 березня

  1929 р. нар. Микола Юрачковський. Поет. Жив і працював у Коломиї.

  9 березня

  1929 р. нар. Зиновій Карась. Редактор коломийського часопису “Християнський вісник”.

  10 березня

  1917 р. нар. Іван Вонсуль. Закінчив Коломийську гімназію. Громадський діяч.

  12 березня

  1911 р. в с. Поточище Городенківського району нар.

  Теодор Юськів. Український співак. Вчився в Коломийській гімназії.

  12 березня

  1951 р. в с. Репужинці Городенківського району нар.

  Василь Глаголюк. Діяч “Просвіти” на Коломйщині, Заслужений працівник освіти України.
  Учасник міжнародних виставок в Австралії, Італії, Канаді (з 1991). Твори у приватних збірках США, Австралії, Італії, Німеччини, Канади. Персональні виставки (Коломия, Київ, 1996). Ікона на склі, живопис, різьба по дереву. Живопис - "Передчуття прийдешнього", "Віщий сон", "Без назви з птахом", "Вершник", "За золотим порогом", "Крізь ніч", диптих "Мій стомлений ангел". Ілюстрації до книг Івана Малковича та Ірини Ярошенко.

  13 березня

  Засновано осередок НРУ при Коломийській дитячій музичній школі №2.

  14 березня

  1897 р. в м. Яблунів нар. Василь Атаманюк-Яблуненко. Український поет, перекладач, літературознавець.

  15 березня

  Сергій Ватюк. Майстер спорту міжнародного класу з силового триборства.

  Живе в Коломиї.

  15 березня

  1884 р. нар. Михайло Навроцький. Український педагог. Вчителював у гімназіях Коломиї.

  15 березня

  1945 р. в м. Коломиї помер Адольф Мусянович. Викладав математику, етнографію, фізику в Коломийських гімназіях.

  16 березня

  В м. Коломиї на Вічевому майдані відбулися віче і концерт А.Панчишина проти оновленого союзу.

  17 березня

  1911 р. в с. Криворівня Верховинського району нар.

  Ярослав Чуперчук. Видатний український балетмейстер, основоположник гуцульської сценічної хореографії, актор, фольклорист.
  Перше враження від творів Ясінського - це свято для душі й ока: фантазія й реальність, злиті у своєму магічному третьому єднанні. У його творчості простежується народження й розвиток оригінальної замкнуто-розкритої форми. Лінія іноді чітка, неначе прорізана, подекуди живописна, кольорова пляма - рухлива, мінлива, діюча. У протидії або ж у взаєморозумінні цих сил - кольору та лінії - народжується його власний стиль.

  17 березня

  1990 р. в м. Коломиї відбулося віче-зустріч з народним депутатом України С. Пушиком.

  18 березня

  1882 р. нар. Олекса Іванчук. Український фольклорист, етнограф, публіцист, педагог. Вчився в Коломийській гімназії.

  18 березня

  1887 р. в с. Малий Ключів Коломийського району нар.

  Омелян Цісик. Український літературознавець, освітній діяч. Жив і працював в Коломиї.

  19 березня

  1886 р. в м. Коломиї нар. Богдан Дольницький. Лікар. Закінчив Коломийську гімназію.

  19 березня

  1914 р. нар. Ярослав Хомин. Лікар. Жив і працював у Коломиї.

  19 березня

  1958 р. нар. Сергій Зінець. Художник. Живе і працює в Коломиї.

  21 березня

  1898 р. в м. Коломиї нар. Рибак Ярослав. Член Спілки українських лікарів у Чехословаччині.

  Вчився в Коломийській гімназії.

  22 березня

  1895 р. нар. Василь Авраменко. Український актор, педагог, один з перших організаторів хореографічний шкіл в Західній Україні.

  Створив дві хореографічні школи в Коломиї.

  22 березня

  1953 р. нар. в с. Ланчин Надвірнянського району Василь Андрушко.

  Скульптор-живописець, поет.

  22 березня

  1891 р. нар. Іван Винниченко. Український громадсько-політичний діяч.

  Закінчив Коломийську гімназію.

  22 березня

  1842 р. нар. Микола Лисенко. Український композитор. В 1903 р. був у Коломиї.

  23 березня

  1894 р. в с. Ковалівка Коломийського району нар.

  Олекса Ясінський. Громадсько-політичний діяч, один з провідників КПЗУ. Закінчив Коломийську гімназію.

  23 березня

  1876 р. нар. Теодор Примак. Професор Коломийської гімназії. Військовий комендант Коломийської округи в часи ЗУНР.

  23 березня

  1997 р. вийшло перше число приватного коломийського часопису “Коломийський спорт”.

  24 березня

  1878 р. в с. Гвіздець Коломийського району нар.

  Ярослав Пстрак. Художник. Його твори зберігаються в Коломийському музею народного мистецтва Гуцульщини.
  На своїй виставці художник представив як уже відомі живописні полотна, левкас на дереві, так і нові твори, виконані у тільки йому притаманному стилі.

  24 березня

  1869 р. нар. Олена Кисілевська. Українська письменниця, громадсько-політична і культурна діячка, видавець. Жила і працювала в Коломиї.

  24 березня

  1969 р. в м. Коломиї нар. Андрій Ясіновський. Історик культури.

  24 березня

  1931 р. в с. Хотимир Тлумацького району нар. Василь Герула. Діяч зеленого руху на Коломийщині, редактор газети “Зелений світ”.

  25 березня

  1899 р. в м. Львів нар. Ірина Матясяк. Науковець. Працювала в Коломийському музею народного мистецтва Гуцульщини.

  25 березня

  1883 р. в с. Воскресінці Коломийського р. нар. Лесь Гринюк. Український поет і перекладач.

  25 березня

  1868 р. нар. о. Олександр Русин. Багатолітній парох м. Коломиї

  25 березня

  в с. Пужники Тлумацького р. нар. Михайло Хромей. Поет, публіцист. Вчився в коломийській гімназії.

  27 березня

  1901 р. помер Йосафат Кобринський. Український культурно-громадський діяч, публіцист, меценат.

  Засновник Народного Дому в Коломиї.

  27 березня

  1994 р. народними депутатами України обрано П.Мовчана та Л.Григорович.

  27 березня

  1995 р. в м. Коломиї перебувала делегація керівників Марамурешського повіту Румунії.

  28 березня

  1997 р. створено Коломийський осередок Ліги українських жінок.

  28 березня

  1908 р. нар. Ярослав Лукавецький. Український художник. Жив і працював у Коломиї.

  28 березня

  1932 р. в с. Старі Кути Косівського району нар.

  Ярослав Полатайчук. Краєзнавець. Почесний громадянин міста Коломиї.

  29 березня

  1881 р. в с. Білі Ослави Надвірнянського р. нар. Марійка Підгірянка. Українська поетеса, драматург. Вчилася і друкувалася в Коломиї.

  29 березня

  1955 р. в м. Коломиї нар. Роман Ворона. Журналіст. редактор коломийського часопису “ЗР-інформ”.

  30 березня

  1998 р. народним депутатом України обрано Василя Ткачука.

  30 березня

  1998 р. міським головою Коломиї обрано Віктора Корчинського.

  31 березня

  1962 р. нар. Ярема Проців. Фотохудожник. Живе і працює в Коломиї.

  Квітень

  Квітень

  1997 р. на засіданні священного Синоду УПЦ КП утворено Коломийську єпархію. Правлячим архіреєм призначено єпископа Іоана (Бойчука).

  1 квітня

  1949 р. в селі Виноград Городенківського району народився Василь Вівчарик. Господарник, фахівець з нафтової і газової галузей.
  У прокуратурі області прес-служба повідомила редакції, що протягом найближчого тижня новопризначинець має перейняти всі справи й особлива увага буде до справ найбільш складних - сотням позовів щодо дерибану Біличанського лісу.

  Живе і працює в Коломиї.

  1 квітня

  1939 р. в селі Семаківцях Коломийського району народився Іван Юзюк. Диригент, педагог, Заслужений артист України. Закінчив музично-педагогічний відділ Коломийського педучилища.

  1 квітня

  1992 р. місто Коломию відвідав Тимчасовий повірений Республіки Австрія в Україні Міхаель Венігер.

  2 квітня

  1924 р. помер о. Микола Лепкий. Професор, викладач релігії в Коломийській гімназії.

  3 квітня

  1903 р. в місті Коломиї народилася М.Сельська Художниця.

  4 квітня

  1975 р. народився. Олександр Акімов . Коломийський художник, карикатурист.
  Зустріч із мистецтвом Мирослава Ясінського породжує відчуття повної співприсутності при трансформації світу в інші форми та категорії, коли зайвий раз усвідомлюєш, що для того щоб це створити, потрібно набагато більше, ніж для того, щоб відтворити щось реальне. Унікальна інтуїція дозволяє Мирославові видобувати зі світу нереальності перлини своєрідного особистого життєвотворчого досвіду. У силу безмежності його зацікавлень це видобування завжди несподівано парадоксальне, пов’язане з провокуючим викликом самоаналізу. Щоб краще пізнати свою душу, час від часу варто уважніше вдивитися в душу іншого. Якщо «той інший» - Мирослав Ясінський, то автопортрет душі цього непересічного художника не залишить нікого байдужим».

  4 квітня

  1990 р. засновано осередок НРУ при Коломийському кооперативі “Кредо”.

  4 квітня

  1885 р. народився в місті Коломия Яків Білоскурський. Український громадсько-політичний і військовий діяч в часи СРСР.

  4 квітня

  1892 р. народився Роман Рубінгер. Засновник і довголітній директор музичної школи в Коломиї.

  4 квітня

  1919 р. помер в місті Коломиї Володимир Войнаровський. Український громадський діяч. Земельний повітовий комісар в часи ЗУНР.

  5 квітня

  1942 р. народилася Емілія Бережницька. Художниця. Живе і працює в Коломиї.

  6 квітня

  1942 р. в селі Росохач Городенківського району народився Михайло Яновський. Фотохудожник. Живе і працює в Коломиї.

  7 квітня

  1859 р. в селі Коршів Коломийського району народився Лев Дольницький. Професор Коломийської гімназії, громадський і культурно-освітній діяч.

  8 квітня

  1873 р. в місті Коломиї народився Нижанківський Амвросій, український актор. З 1892 року працював у театрах України. З 1929 по 1932 роки - у театрі І.Тобілевича в м. Станіславі. Помер 7 лютого 1943 року. Похоронений в Коломиї.

  8 квітня

  1909 р. в селі Пістинь Косівського району народився Михайло Руденський. Лікар. Закінчив Коломийську гімназію. Жив і працював у Коломиї.

  8 квітня

  1900 р. в селі Космач Косівського району народився Володимир Трутяк. Лікар. Жив і працював у Коломиї.

  9 квітня

  1911 р. в селі Сороки Городенківського району народився Ксенія Світлик.

  11 квітня

  1920 р. в селі Павелче Тисменицького району народився Богдан Бора. Український поет на еміграції, дивізійний поет .

  11 квітня

  1951 р. загинув в селі Видинів Снятинського району Степан Костащук. Районний провідник СБ ОУН-УПА. Закінчив Коломийське педучилище.

  12 квітня

  1947 р. в селі Завалля Снятинського району народився Богдан Боднарук. Художник, викладач Коломийської художньої школи.

  12 квітня

  1927 р. в селі Воскресінці Коломийського району народився Михайло Фесюк. Краєзнавець, автор книги. Вчився в Коломийській гімназії.

  12 квітня

  1956 р. в місті Коломиї народився Володимир Паньків. Доктор медичних наук. Живе і працює в Коломиї.

  15 квітня

  1914 р. в місті Коломиї народився Олег Волянський. Лікар, громадський діяч закордонної України.

  16 квітня

  1923 р. в селі Репужинці Городенківського району. народився Петро Юрійчук. Кандидат с/г наук. Закінчив Коломийську працював на Дослідній станції. Помер у м. Коломиї.

  16 квітня

  1922 р. в селі Нижній Вербіж Коломийського району народився Михайло Ласійчук. Краєзнавець. Вчився і працював у Коломиї.

  16 квітня

  1966 р. в Верховині народився Іван Рибарук.Священик, редактор часопису Коломийської єпархії УПЦ КП “Лоза виноградна”.

  18 квітня

  1918 р. народився Володимир Юрченко. Заслужений лісівник України. Працював в Коломийському лісокомбінаті. Помер в Коломиї.

  18 квітня

  1950 р. вийшло перше число коломийського часопису “Більшовик”.

  18 квітня

  1895 р. в селі Ланчин Надвірнянського району народився Юрій Шкрумеляк. Український поет, прозаїк, перекладач. Жив і працював у Коломиї.

  19 квітня

  1910 р. народився Ярослав Миндюк. Лікар, громадський діяч. Мав лікарську практику в Коломиї.

  20 квітня

  1892 р. в Кутах Косівського району народився Іван Баб”юк. Український освітній діяч. Сотник УГА, комендант станції Коломия.

  20 квітня

  1997 р. в місті Коломиї відбулося віче на котрому засуджено побиття народного депутата П.Мовчана Марченком і Вітренко.

  20 квітня

  1913 р. народився Григорій Пришляк. Діяч ОУН. Жив у Коломиї.

  22 квітня

  1927 р. в селі Саджавка Надвірнянського району народився Володимир Джигринюк. Автор книг. Живе і працює в Коломиї.

  22 квітня

  1891 р. народилася Павлина Цвілик. Визначна майстриня кераміки. Жила і працювала в Косові, Коломиї.

  23 квітня

  1938 р. помер в місті Коломиї Йосиф Чайківський. Український історик, Письменник, громадський діяч.

  23 квітня

  1875 р. народився Модест Сосенко. Український живописець. Деякий час жив і творив у Коломиї.

  23 квітня

  1916 р. народилася Галина Грабець-Тарновецька.Скрипалька, педагог, Почесний громадянин м. Коломиї.

  24 квітня

  1966 р. в місті Коломиї народився Юрій Романюк. Підприємець, громадський діяч, редактор коломийського часопису “Юрікс-Інформ”.

  25 квітня

  1897 р. народився Володимир Ганківський. Лікар. Громадський діяч. Член засновник філії УЛТ в Коломиї.

  27 квітня

  1894 р. в місті Коломиї народився Володимир Чернявський. Лікар. Жив і працював у Коломиї.

  28 квітня

  1946 р. в місті Коломия народився Маркіян Якуб”як. Кандидат філологічних наук.

  30 квітня

  1955 р. в м. Коломия народився Боднаренко Євген Самодіяльний композитор.

  Травень

  Травень

  1958 р. помер Володимир Павлусевич

  1 травня

  1991 р. в місті Коломиї відбувся мітинг за єдність робітників, незалежність України, націоналізацію підприємств союзного підпорядкування.

  2 травня

  1929 р. народився Валентин Борисенко. Український скульптор, народний художник України. Автор пам’ятника Олексі Довбушу в Печеніжин.

  2 травня

  1896 р. в селі Кобаки Косівського району народився Созонт Букатчук. Діяч КПЗУ. Член Коломийського ОК КПЗУ.

  3 травня

  1969 р. в місті Коломиї померла Іванна Вонсуль з сім’ї Цісиків, мати о. Миколи Вонсуля.

  7 травня

  1921 р. в селі Мала Кам’янка Коломийського району народився Юрій Мельничук. Письменник, публіцист. Деякий час жив і працював у Коломиї.

  9 травня

  1937 р. вийшло перше число коломийського тижневика “Авангард”.

  3 травня

  1966 р. в місті Коломиї народився Валерій Ясельський. Майстер спорту з пауерліфтингу.

  5 травня

  1864 р. народився Кирило Трильовський. Журналіст, видавець, творець січового руху. Жив і працював в Коломиї.

  5 травня

  1919 р. народився Петро Сегал. Краєзнавець. Жив і працював у Коломиї. Виїхав в Ізраїль.

  5 травня

  1907 р. в місті Чернівці нар. Ірина Вільде. Українська письменниця, журналістка, громадська діячка. Працювала в Коломиї.

  6 травня

  1926 р. в селі Коршів Коломйського району народився Іван Вітенко. Довголітній працівник друкарень міста і району.

  8 травня

  1895 р. в селі Верхній Березів Коломийського району народився Петро Васкул. Четар УСС, сотник УГА. В жовтні 1918 р. був на постої в казармах Коломиї.

  8 травня

  1967 р. в місті Коломиї народився Роман Воротняк. Майстер художньої різьби по дереву, педагог.

  8 травня

  1919 р. народилася Марта Вонсуль. Навчалася в Коломийській гімназії. Працювала бібліотекаркою в Коломиї.

  8 травня

  1934 р. в селі Трач Коломийського району народився Юрій Юзевич. Науковець. Деякий час жив у Коломиї.

  9 травня

  1990 р. в місті Коломиї на площі Героїв відбувся мітинг з нагоди 45-річниці Перемоги.

  9 травня

  1949 р. народилася Валентина Гаврилова. Громадсько-політична діячка. Живе і працює в Коломиї.

  10 травня

  1950 р. в селі Нижній Березів народився Іван Арсенич. Музикант-скрипаль, альтист, Заслужений працівник культури України.

  10 травня

  1992 р. в місті Коломиї відбулося віче під гаслом “Україна в небезпеці!” до подій у Криму.

  10 травня

  1991 р. в місті Коломиї перебував з пасторським візитом глава УГКЦ Мирослав Іван кардинал Любачівський.

  11 травня

  1894 р. в селі Пилипи Коломийського району народився Іван Старчук. Вчений. Закінчив Коломийську гімназію.

  12 травня

  1940 р. в селі Нижній Березів Косівського району народився Іван Підлисецький. Член Спілки журналістів України. Фотожурналіст. Живе і працює в Коломиї.

  13 травня

  1885 р. у м. Козова на Тернопільщині народився Фелікс (Филип) Баран,організатор і керівник симфонічного оркестру Коломийської гімназії.

   Для підготовки матеріалу були використані наступні веб-сторінки:
  • 1. museum.ko.if.ua/ru/calendar.html
  • 9.1%
  • 2. kolomyya.org/cultpub/jasinskyi.htm
  • 11.5%
  • 3. artvertep.com/authors/yasinskyj/info
  • 3.3%
  • 4. prostir.museum/ua/post/36602
  • 4.7%
  • 5. kotsubynske.com.ua/2013/04/11/myroslav-packan-novyj-prokuror-irpenja/
  • 10.6%
  • 6. solom.kievcity.gov.ua/news/2595.html?PrintVersion
  • 0.4%
  • 7. hutsul.museum/events/2012/presentation-of-myroslav-lazaruk/
  • 9.5%
  • 8. h.ua/story/332090/
  • 2.5%
   Графічні матеріали
  • картинка 1: informer.gismeteo.ru/new/4971-35.GIF
  • картинка 2: museum.ko.if.ua/i/vertical_line_left.jpg
  © 2019