Головна сторінка

Меню:
Тарас шевченко

Тарас шевченко вірші

Тарас шевченко зно

Тарас шевченко фільм

Тарас ященко


Львівський театр Лесі Українки впустить публіку за куліси. Афіша

Вистава «Великий льох» на сцені Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки. Фото: ldt-ukrainky.lviv.ua

У Львові на вихідні юні митці запланувати провести дійство, яке раніше ніколи не бачили жителі міста Лева - мистецьку резиденцію, під час якої не лише можна буде насолодитися оригінальними проектами, а й заглянути у закулісне життя театру Лесі Українки: у підвали, столярню, декораційний цех.

Крім того, на вихідні театр, де зазвичай показують спектаклі для дітей, представить виставу для дорослих, а кінотеатри запрошують на українську новинку.
Попри 17 років, прожиті в Мюнхені, український музикант і композитор Тарас Ященко каже, що цілком може уявити собі продовження кар'єри в Україні. Хоча каже, що йому напевне бракуватиме німецьких бібліотек і театрів, де можна послухати сучасні опери європейських авторів, а не тільки притрушений пилом репертуар.

Про це і багато іншого - в нашій афіші.

У Львівському драматичному театрі ім. Лесі Українки - триденна мистецька резиденція Lesia Art Residence, під час якої 16 художників реалізують 13 проектів, де будуть задіяні приміщення театрів, про які мало хто знає.

Українець Тарас Ященко вперше приїхав до Мюнхена 17 років тому студентом. Вступивши до Мюнхенської консерваторії без іспитів, талановитий українець став успішним піаністом та композитором. Кельнське музичне видавництво радо публікує всі його твори. А нещодавно Тарас написав пісню, яка може стати офіційним гімном Мюнхена, пише Deutsche Welle.

Детальніше тут.

У «Штуці» - музичний вікенд. Програма:

30 жовтня о 19:00 - сучасна академічна музика українських композиторів у виконанні піаністки Тетяни Чайковської. Звучатимуть композиції Мирослава Скорика, Олександра Сарацького, Віталія Філіпенка та Геннадія Саська;

1 листопада о 19:00 - українські народні мелодії в джазовій обробці, за фортепіано - Микола Дорош. Автори джазових версій - Олександр Саратський, Наталія Лагодюк, Тарас Ященко та інші.

Разом із тим, піаніст і композитор вважає, що в сучасному світі вже немає великого значення, де мешкати. "Україна, Європа - не потрібно протиставляти. У Європі люди взагалі живуть мобільно. Якщо німець знайшов роботу в Італії, то він забирає родину і їде до Італії. Ми просто звикли, що була залізна завіса, це все було для нас закрите", каже Ященко. Насправді ж, переконаний український музикант, люди повинні більше, частіше їздити і почувати себе вдома як в Україні, так і взагалі в Європі.

ВИСТАВКИ

У «Дзизі» можна побачити проект Immanuel Олени Смаги. Це сучасний сакральний живопис львівської художниці Олени Смаги, переплетений із містичним переосмисленням біблійного образу Ісуса Христа Еммануїла (Іс 7,14) - Воплоченого Бога-Слово, й різним маніфестаціям Його присутності у світі - Любов, Істина, Життя, Євхаристія, повідомили організатори.

Однак реалізуватися українському музикантові за кордоном не так уже й просто. І в її кар'єрі також були перепони: "Скільки я провела прослуховувань, перший рік будучи тут у такій чудовій формі! Я вкладала всі кошти в прослуховування, і це майже нічого не приносило. Ще не було імені, і люди думали: може, запросити краще когось із більш розкрученим ім'ям", - згадує Лук'янець.

Проект глибоко християнський, водночас, виходить за межі традиційних уявлень про ікону й проникає у простір сучасної культури своєю живописною мовою, нашаруваннями кольору, поліфонією тексту, експресивністю лінії, й, зрештою, соціальним звучанням.

Першим вдумливим глядачем творів художниці став французький богослов, поет, отець Дому Серця - Дені Кардіно.

Він створив до кожного образу Олени Смаги поетичний коментар, що став своєрідним богословським прочитанням живопису художниці.

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького представив виставку ікон «Новиця-Замлиння».

ТЕАТРИ

СУБОТНІЙ РЕПЕРТУАР

В Оперному театрі на 18.00 - «Лебедине озеро».

О 18.00 у театрі Заньковецької покажуть «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами».

У театрі Курбаса о 19.00 - «Амнезія, або Маленькі подружні злочини».

Театр «Воскресіння» на вихідні приготував виставу «За дверима», яку покаже двічі о 18.00.

Перший український театр для дітей та юнацтва приготував дві вистави: на 14:00 «Дикі лебеді», а на 19:00 «Небезпечну гру».

У театрі «І люди, і ляльки» - вистава для дорослих «Еклезіаст».

Солістка Віденської опери Вікторія Лук'янець належить до тих, хто визначає обличчя української музики за кордоном. Вона вражена кількістю українських професіоналів на Заході. "У той час, коли я вчилась, була дуже хороша наша музична освіта, і це шанується в усьому світі. Хоч би куди я приїжджала, і в оркестрі, і в хорі, і в ансамблі зустрічаю наших артистів. Не тільки українці, а взагалі пострадянські виконавці дуже затребувані".

Початок о 19.00.

НЕДІЛЬНИЙ РЕПЕРТУАР

Опівдні в Львівській опері - «Чарівне кресало», а о 18.00 - «Запорожець за Дунаєм».

У театрі Курбаса о 19.00 - спектакль «Чекаючи на Ґодо».

У Першому українському театрі для дітей та юнацтва о 12:00 покажуть «Русалоньку», а о 18:30 «Небезпечну гру».

За словами Вікторії Лук'янець, найбільше в роботі за кордоном музикантів цікавить статус. "Мене приваблює те, що тут в Європі мистецтво опери, симфонії, класичної музики, стоїть на першому місці. Через це комфортно, ти відчуваєш: це потрібно".

У театрі «І люди, і ляльки» - «Веселих ведмежат» покажуть тричі: о 12.00, 14.00, 16.00.

КІНО

Цієї неділі у Львові стартує XII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Публіці продемонструють 40 найкращих документальних фільмів України та світу.

Одначе простір для реалізації цих шансів є, адже чи не щодня в Німеччині відбуваються конкурси. "Інтенданти оркестрів нікого не рекрутують, не кличуть, їхнє єдине завдання - вчасно опублікувати у спеціальних журналах оголошення про конкурс на вакантні місця. Більше жодних кроків з пошуку адміністрація не робить. Решта - це ініціатива шукачів", - ділиться досвідом диригент з України.

Фестиваль відкриє українська стрічка «Медик іде останньою» (режисер - Світлана Шимко, Угорщина, Україна, 2014). Фільм про лікаря-волонтера - Таню, яка була на передовій впродовж найкривавіших днів Майдану. Перегляд фільму відбудеться у кінолекторії Національного Музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» (вул С. Бандери,1) о 13.00.

З програмою можна ознайомитися тут.

МУЛЬТИКИ

«Монстри на канікулах 2». Граф Дракула видає свою чарівну дочку заміж за хлопця зі світу людей. І ось легендарний вампір стає дідусем! Ким виросте його внук: звичайною людиною або маленьким монстром?

«Пригоди Пікси: ельфи-хулігани». Смішні витівки і хуліганські бешкети піксиків, чарівних ельфів, які зазвичай живуть глибоко під землею, перевернули життя звичайного хлопця Джо Бека догори дном.

За враженнями Тараса, іноземці взагалі переважають серед виконавців як у німецькій опері, так і в балеті. Кількість українців у класичній музиці країни "пропорційна", хоча їх могло би бути більше, якби не заважав інтегруватися мовний бар'єр. "Але радує те, що більшає наших диригентів, які отримують запрошення і працюють тимчасово як гостьові диригенти (Gastdirigenten)", - каже український музикант із Мюнхена.

НОВИНКИ

«Гетьман» (історія, пригоди, драма). Фільм розповідає про долю однієї з найбільш суперечливих фігур в історії України, про людину, яка змінив хід історії, і зробив свою країну незалежною. Цей фільм про великого гетьмана України, ім’я якого - Богдан Зиновій Хмельницький.

Він вступив до мюнхенської консерваторії без іспитів, а після цього талановитий українець став у Німеччині успішним піаністом та композитором.

Історія починається з 1647, і показує період повстання українського козацтва проти польської шляхти. Але головною лінією сюжету є не саме повстання, а трагічна любов Богдана до молодої польки Гелени.

«Юність» (драма). Фред - уславлений композитор і диригент, всупереч проханням Її Величності, відмовляється виступити на дні народженні принца Філіпа, і на це у нього є вагома причина.

Роман Кофман, один із провідних українських диригентів, довго працював у Західній Європі, і як запрошений диригент, і як сталий керівник боннського оркестру імені Бетховена. Він каже, що в нього виникло враження, що певна мода на східноєвропейських і пострадянських музикантів уже минає. Конкуренція на ринку дуже жорстка, а пріоритети змінилися.

Мік, оскароносний режисер, щосили працює над новим сценарієм «фільму-одкровення», але справа не надто просувається.

Фред і Мік вже півстоліття дружать, сміються над собою і дивуються красі і несправедливості цього світу. Це літо вони проводять на альпійському курорті, де любовні переживання вже дорослих дітей, випадково підглянуті драми і одкровення далекого минулого назавжди змінять долі друзів.

«Останній мисливець на відьом» (фентезі, бойовик, пригоди). Сучасний світ приховує безліч секретів, але найдивовижнішим з них є те, що відьми досі живуть серед нас. Це злі надприродні істоти, чия мета - наслати на світ смертоносну чуму. Армії мисливців на відьом билися з ними протягом багатьох століть.

У наші дні залишився всього лише один мисливець на відьом, Колдер, якому одного разу вдалося вбити всемогутню королеву відьом. Але Колдер ще не знає, що королева воскресла і жадає помститися своєму вбивці...

«Чорна меса» (драма, кримінал, біографія). Картина розповість про Джеймс Уайті Булджер, знаменитого бостонського гангстера, який 16 років перебував у бігах і був заарештований в червні 2011 року в Санта-Моніці. Булджер, якому вже за 80, звинувачувався в рекеті, був замішаний в 19 вбивствах і в той же час працював інформатором на ФБР. Щоб не потрапити за ґрати, він зник у 1995 році і 16 років успішно переховувався від правосуддя.

«СТАРІ» НОВИНКИ

«Зоряні війни: Пробудження сили» (фантастика, фентезі, бойовик, пригоди). Сюжет розгортається навколо дітей Леї і Хана Соло, які вже не раз брали участь у космічних боях. Противниками головних героїв стануть послідовники імператора. За сюжетом у фільмі станеться відродження Ордена Джедаїв.

«Паранормальне явище: Примарний світ» (жахи). Молоде подружжя Райан і Емілі, і їх 6-річна дочка Лейла переїжджають в досить симпатичний і тихий будинок. У гаражі вони знаходять відеокамеру і коробку касет. Але вони навіть не підозрювали, що вони побачать, коли заглянуть в об’єктив камери.

«Прогулянка висотою» (трилер, драма, пригоди, біографія). Історія про те, як французький канатоходець Філіп Петі наважився зробити трюк - пройти без страховки по канату, натягнутому між вежами-близнюками Всесвітнього торгового центру.

«Багряний пік» (жахи, фентезі, трилер, драма, мелодрама, детектив). Погана слава переслідує будинок, що височіє над містом. З приходом зими він потопає в кривавих снігах. Кажуть, справа в глині, що проступає на поверхню. Але ні єдина душа не ризикує ступити на крижаній схил... крім неї. Вона закохана в таємничого незнайомця, що живе в древніх стінах зі своєю сестрою. Багряний пік пробудився і вже не засне.

«Ульотний рейс» (комедія). Черговий рутинний рейс авіаліній Лобут Джет. Низька вартість квитків, ніякого обслуговування, повний салон бідних туристів і комівояжерів. У звичний ритм життя вплітається розорення туроператора, який організував рейс. І як годиться, це було початком повного кінця. Пірати, перестрілки, скажені гонки на виживання - лише мала частина того, що очікує бідних пасажирів...

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Медова неділя та фотосушка «На прищепках», що цікавого на вихідних у місті Лева? Афіша
Сезон полювання на журналістів - що відбувається в Україні з доступом до інформації?
Сергій Хараху, керівник Центру військово-патріотичного виховання самооборони "Галичина"
В очі
реклама
останні новини
 • 16:33
  ГПУ вимагатиме взяти під варту екс-міністра Лавриновича
 • 16:33
  СБУ опублікувало докази про шпигунську діяльність представників ГФ у Луцьку
 • 16:31
  В Україні побудуть низку футбольних полів за 270 мільйонів гривень
 • 16:28
  Нинішня школа не вчить користуватися отриманими знаннями, - експерт
 • 16:27
  Червоний Хрест передав листи і посилки заручникам на Донбасі, - Геращенко
 • 16:21
  На Прикарпатті посилять патрулювання через замінування Центру польської культури
 • реклама
 • 16:16
  Станом на сьогодні відомі вісім учасників Чемпіонату світу-2018 з футболу
  Українець намагався перевести в Крим заховані у шкарпетках патрони
 • 16:00
  Україна очолила рейтинг найбільш привабливих для інвесторів країн
 • 15:59
  На Буковині затримали посадовця райавтодору за хабар у 10 тис. грн
 • 15:57
  У Львові запустили експрес-маршрути, але ще досліджують їх необхідність
  Львівська галерея мистецтв пояснила, чому закривають музей «Жовківський замок»
 • 15:51
  Борчиня Юлія Ткач - найкраща спортсменка Львівщини за підсумками серпня
 • 15:50
  Закарпатські угорці просять Порошенка не підписувати закон про освіту
 • 15:47
  Парубій ініціює спільну зі спікером Сейму Польщі заяву проти «Північного потоку-2»
 • 15:46
  Українці у сусідніх країнах навчаються у школах іноземною мовою, - Ніколаєнко
 • 15:46
  ZIK заявляє: правоохоронні органи прийшли з обшуками в офіс Інформагентства та телеканалу у Львові
  Для підготовки матеріалу були використані наступні веб-сторінки:
 • 1. zik.ua/news/2015/10/30/lvivskyy_teatr_lesi_ukrainy_vpustyt_publiku_za_kulisy_afisha_638241
 • 9.1%
 • 2. www.umoloda.kiev.ua/number/0/2006/109787/
 • 0.9%
 • 3. life.pravda.com.ua/culture/2011/06/9/80107/
 • 5.5%
© 2019