Головна сторінка

Меню:
Іван виговський коротко

Адель коротка

Арістотель коротко

Артюр рембо коротко

Артюра рембо коротко

Афанасій фет коротко

Ахматова коротко

Бітлз коротка

Бітлз коротко

Баха коротко

Баха на українській мові коротко

Бодлера коротко

Булгакова коротко

Вінграновського коротко

Всеволода нестайка коротко

Гі де мопассан коротко

Гітлер коротко

Гітлера коротко

Ганса крістіана андерсена коротко

Гоголя коротко

Гомера коротко

Гончара коротко

Гофмана коротко

Григорія сковороди коротко

Грушевського коротко

Джойса коротко

Джон кітс коротко

Джордж бернард шоу коротко

Довженка коротко

Достоєвського коротка

Достоєвського коротко

Драгоманова коротко

Драй-хмара коротка

Езоп коротко

Еліот коротка

Есенін коротко

Жорж санд коротка

Зерова коротко

Зюскінд коротко

Карпенка карого коротко

Клод дебюссі коротка

Клод моне коротка

Коротка адама міцкевича

Коротка ані лорак

Коротка бізе

Коротка бісмарка

Коротка баха

Коротка блок

Коротка брєжнєва

Коротка вівальді

Коротка вістена одена

Коротка вишні

Коротка гі де мопассана

Коротка гегеля

Коротка гете

Коротка глюка

Коротка діккенса

Коротка дімарова

Коротка джойса

Коротка духновича

Коротка едварда гріга

Коротка ежен йонеско

Коротка езопа

Коротка ейнштейна

Коротка еліота

Коротка елвіса преслі

Коротка ель греко

Коротка зразок

Коротка зюскінда

Коротка кіплінга

Коротка купріна

Коротка ліста

Коротка лафонтена

Коротка мігеля де сервантеса

Коротка мао цзэдуна

Коротка мечникова

Коротка ніцше

Коротка о олеся

Коротка пікассо

Коротка путіна

Коротка рільке

Коротка рафаеля санті

Коротка рея бредбері

Коротка фета

Коротка чайковського

Коротка шіллера

Коротка шухевича

Коротка ющенка

Коротка ясунарі кавабата

Котляревського коротко

Купріна коротко

Кюї коротка

Ліни костенко коротко

Леоніда глібова коротко

Лесі українки коротко

Леся українка коротко

Льва толстого коротко

М хвильовий коротко

Мазепи коротко

Маланюка коротко

Мечніков коротка

Микола куліш коротко

Омар хайям коротко

Остапа вишні коротко

Підмогильного коротко

Піфагор коротко

Павло глазовий коротко

Плужник коротко

Плужника коротко

Поль елюар коротко

Рільке коротко

Ревуцький коротко

Рей бредбері коротко

Сальвадор далі коротко

Самчука коротко

Сосюри коротко

Стендаля коротко

Сунь ятсен коротка

Сухомлинського для дітей коротко

Тараса шевченка коротко

Толстого дуже коротко

Томас еліот коротко

Тютюнника коротко

Фет коротка

Фет коротко

Фета коротко

Франсиско гойя коротко

Цвєтаєвої коротко

Чехова коротко

Шандора петефі коротко

Шарль перро коротко

Шевченка коротко

Шолом алейхем коротка

Шоу коротко

Шумана коротко

Яків щоголів коротка

Яновського коротко


Коротка біографія ясунарі кавабата

 • Біографія Кавабата Ясунарі японського письменника, лауреата Нобелівської премії, наведена в цій статті.

  Кавабата Ясунарі біографія

  Кавабата Ясунарі народився 11 червня 1988 в сім’ї лікаря.

 • Батьків Кавабата Ясунарі втратив рано і виховувався в родичів, спізнавши гіркий хліб сирітства.
  Про Японію, японців, «тядо» і його співця Кавабата Ясунарі буде наш урок.


  Японський письменник Ясунарі Кавабата народився в Осаці в освченій і багатій родині. Його батько, лікар, помер, коли Ясунарі було всього 2 роки.
  Після смерті матері, що настала через рік після смерті батька, хлопчик був узятий на виховання дідом і бабкою по материнській лінії.
  Весілля — веселе, доброзичливе і задушевне дійство, зігріте сподіванням, що такий настрій супроводжуватиме подружжя протягом спільного життя. Витоки весільного дійства сягають глибокої давнини. У ньому відображено мораль, звичаєве право, етичні норми, світоглядні уявлення народу, які формувалися упродовж століть. Збір дружини молодого (весільний похід), імітація викрадення молодої, подолання перешкод на шляху до неї (перейма) — свідчення давніх форм шлюбу умиканням, тобто шляхом викрадення нареченої. Діалог старостів про мисливця і куницю, обмін подарунками між сватами, викуп коси, виплата штрафу за безчестя — відголоски звичаю укладати шлюб через купівлю-продаж.

  Через кілька років померли його бабуся й сестра, і хлопчик залишився зі своїм дідом, якого дуже любив. Хоча в дитинстві Кавабата мріяв бути художником, у віці 12 років він вирішує стати письменником, і в 1914 р., незадовго до смерті діда, починає писати автобіографічну розповідь, що публікується в 1925 р. під назвою "Щоденник шістнадцятирічного".

  Навчаючись у 1910-1917 рр. у початковій і середній школах м. Осака, Кавабата Ясунарі зацікавився живописом та літературою, багато читав, віддаючи перевагу А. Стріндбергу, а з японських письменників - Акутагаві Рюноске та Міямото Юріко.

  Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю, особистістю письменника, його естетичними поглядами; допомогти учням усвідомити особливості японської культури, світогляду; розвивати навички самостійного пошуку та обробки інформації, естетичного дослідження; виховувати повагу до національних культур усіх народів, естетичний смак. обладнання: портрет письменника, видання творів, ілюстрації до біографії; краєвиди Японії, зразки прикладного мистецтва (або ілюстрації). тип уроку: вивчення нового матеріалу.


  Ясунарі Кавабата - японський письменник, офіцер французького ордена мистецтв і літератури (1960), лауреат Нобелівської премії з літератури (1968). Коротка біографія Ясунарі Кавабата викладена в цій статті.
  Если данное школьное сочинение на тему: Життя і творчість японського письменника Кавабата Ясунарі, вам пригодилось, то я буду премного благодарна если вы разместите ссылку в блоге или социальной сети.


  У 1917-1920 рр., під час навчання в Першому коледжі Токіо, Кавабата Ясунарі ознайомився з російською літературою, особливо вирізнивши для себе Л. Толстого та А. Чехова.

  Навчався в Токійському університеті на відділенні англійської, а згодом японської літератури (1920-1924).

  Ще в університеті Кавабата відновив видання університетського літературного журналу Сін-січо («Нові хвиля думок»), який до того впродовж чотирьох років вже не працював.
  У цьому журналі Кавабата опублікував своє перше оповідання («Сцена з сеансу»).
  Кавабата займався не лише художньою літературою. Він також працював репортером у газетах, у тому числі й у відомій Майнічі Сімбун. Хоча письменник відмовлявся брати участь у мілітаристській лихоманці впродовж Другої світової війни, він не особливо переймався також повоєнними реформами. Проте Кавабата відзначав, що як і рання смерть родичів, так і війна сильно вплинули на його творчість. Він говорив, що після війни зможе писати лише елегії. Але літературознавці не помічають особливих тематичних відмінностей у творчості Кавабати довоєнного і Кавабати післявоєнного.

  Навчаючись спочатку на факультеті англійської літератури, він згодом перейшов на японську. Його дипломна робота називалася «Коротка історія японського роману».

  1924 року Кавабата Ясунарі разом із письменниками-“неосенсуалістами”, до яких належав і Йокоміцу Ріїті, автор програмного виступу “Про неосенсуалізм” (естетична концепція “неосенсуалістів” значною мірою спиралася на літературну теорію західних модерністів), заснував журнал “Літературна епоха” (“Бунгей Дзідай”), вів у ньому активну літературно-критичну діяльність, початок якій було покладено ще в студентські роки співпрацею в журналі “Дзідзі Сімпо”.
  Відтоді Кавабата Ясунарі в різні періоди життя брав участь в організації нових літературних журналів, був членом їх редакційних колегій; до 1939 року регулярно публікував рецензії та огляди в провідному літературному журналі “Бунгей Сюндзю”; входив до складу журі різних літературних конкурсів і премій.

  В 1960 р. за підтримки держдепартаменту США Кавабата робить турне по декількох американських університетах (у число яких входив і Колумбійський університет), де веде семінари по японській літературі.


  Кавабата займався не тільки художньою літературою. Він також працював репортером в газетах, в тому числі і у відомій “Майніті сімбун”. Хоча письменник відмовлявся брати участь у мілітаристській лихоманці впродовж Другої світової війни, він не особливо цікавився також повоєнними реформами.
  У лекціях він указував на безперервність розвитку японської літератури з ХІ по ХІХ ст., а також на глибокі зміни, що відбулися в японській літературі наприкінці ХХ ст., коли письменники зазнали значного впливу західних побратимів по перу.

  Однак, Кавабата відзначав, що як і рання смерть родичів, так і війна сильно вплинули на його творчість. Він говорив, що після війни зможе писати тільки елегії. Все ж критики не помічають особливих тематичних відмінностей у творах Кавабати до і після світової війни.
  Кавабата залишав невизначеними закінчення багатьох своїх книг, що іноді дратувало читачів та критиків. Але це був свідомий хід, оскільки автор вважав нюанси описаних подій важливішими ніж висновки. Він порівнював свій стиль письма з традиційною японською формою поезії — хайку.


  Першим значним твором Кавабата Ясунарі, який привернув увагу критики та читачів, була новела “Танцівниця з Ідзу” (1925), екранізована 1935 року кінорежисером Госьо. Переживання закоханого юнака стали темою цієї ліричної новели.

  Благодатним ґрунтом для появи драматизованих дійств стали обряди і звичаї господарського (переважно землеробського) та родинно-побутового циклів, які мали передовсім магічне значення. Словесні тексти в синкретичному мистецтві наших пращурів не були основними, однак поступово в процесі розвитку мови вони почали виконувати роль вербальної магії. Словом вимолювали визрівання злаків і приплід худоби, викликали прихильність добрих сил до роду, замовляли хворобу. Словесний текст розвивався, ускладнювався, підпорядковуючи собі інші елементи синкретичного дійства. Так з давнього інтеграційного багатоелементного фольклорного масиву почали виокремлюватися драматичні твори та їх жанрові різновиди.


  Удома, ставлячи у "сіно" білі гвоздики і білі троянди, він подумав, що закохався по-справжньому в пані Оота лише після її смерті і про це дізнався лише завдяки її дочці Фуміко. У неділю він подзвонив дівчині, розуміючи, що та самотня, бо не могла запросити й подруг до себе, адже ті б дізналися про самогубство матері.
  Порівняйте свої висновки з поясненням самого письменника: «можливо, невеликий вірш Догена здається європейцю примітивним, банальним набором образів пір року, але мене він вражає тонкістю, глибиною і теплом почуттів, у ньому “суть японської душі”».

  Вони трохи поговорили, він запропонував Фуміко прийти до нього, а вона відмовилася. Аж тут з’явилася Тікако. Безцеремонно почала розглядати "сіно", відпускаючи їдкі зауваження щодо покійної Оота. Вона ніколи й ні перед ким не почувала провини. Коли роздратована й зла Тікако вийшла з кімнати, Кікудзі залишився сидіти нерухомо, споглядаючи квіти: "їхні білі й блідо-рожеві пелюстки зливалися з поверхнею "сіно" в один суцільний серпанок". На їхньому тлі Кікудзі ніби побачив образ зіщуленої в клубочок Фуміко, що плакала в запустілому домі.
  Відгомоном доби матріархату є культ матері на весіллі. Вона зустрічає весільний поїзд нареченого, розчісує косу молодій, вдягає вінок на голову, веде дочку на перший посад і благословляє молодят після вінчання. Свій колорит мало українське весілля у княжі часи, що засвідчено найменнями наречених («князь», «княгиня») та їхньої дружини («бояри») тощо.


  Уже в “Танцівниці з Ідзу” виявляється суттєва грань таланту Кавабата Ясунарі: розкриття загальнолюдських, “стійких цінностей”, використовуючи естетику та національну самобутність класичної, народної японської літератури.

  1931 року Кавабата одружився з Хідеко і поселився з дружиною в давній самурайській столиці Японії, у м. Камакура, на півночі від Токіо, де в них народилася дочка.

  У романі «Стогін гори» Кавабата Ясунарі на широкому тлі повоєнного побуту досліджує внутрішній світ, психологію своїх героїв: старого Сінго, службовця однієї із токійських фірм, та членів його родини. Пильна увага автора до складних сплетінь людських взаємин, до драматичних подій минулого й теперішнього переконує, що головним у творі є не стільки сюжет, скільки загальнолюдська тема. Її естетичною основою стає взаємозв’язок Людини та природи, який дедалі більше усвідомлює Кавабата Ясунарі. Образом гори («…сад будинку Сінго був природним продовженням гори…»), стогін якої інколи вчувався головному героєві, автор підкреслює нерозривність, одухотвореність такого зв’язку. Цією ж думкою пронизані й новели Кавабата Ясунарі, написані в різні роки його творчості.


  В 1931 р. Кавабата Одружується з Хідеко й оселяється із дружиною в древній самурайській столиці Японії, у м. Камакура, на північ від Токіо, де в них народжується дочка. Літо вони звичайно проводили на гірському курорті Каруйдзава в котеджі західного типу, а взимку жили в будинку японського стилю в Дзусі.
  До найдавніших видів народного мистецтва належить драма, яка своїм корінням сягає побутування синкретичних (грец. synkrВtismos — з’єднання, об’єднання) форм фольклору, аграрної, мисливської магії, різноманітних місцевих звичаїв і вірувань.

  Неподалік від Дзусі в Кавабати була квартира, де він працював у традиційному японському кімоно й дерев'яних сандаліях.

  Літо вони проводили на гірському курорті Каруйдзава в котеджі західного типу, а взимку жили в будинку японського стилю в Дзусі.
  У народі кажуть, що чоловік за життя тричі дивним буває: коли родиться, одружується і помирає. Обряди, що супроводжують ці події, називаються уродинами, весіллям і похороном. Кульмінаційною вершиною дійств є весілля — найвеличніша народна драма, оскільки людина досягає фізичної і духовної зрілості, створює сім’ю для продовження свого роду.

  Неподалік від Дзусі в письменника була квартира, де він працював у традиційному японському кімоно і дерев’яних сандалях.
  У книзі "Птаха й звірі" (1933) розповідається про холостяка, що відмовляється від спілкування з людьми й знаходить спокій серед тварин, плекаючи спогади про дівчину, яку любив у молодості. В 30-і рр. творчість Кавабати стає більш традиційною, вона відмовляється від ранніх літературних експериментів. В 1934 р. письменник починає роботу над "Сніжною країною", повістю про відносини токійського джиґуна середніх років і дорослої сільської гейші. Написана з підтекстом, в еліптичному стилі (у дусі "хайку", силабічної японської поезії XVІІ в), "Сніжна країна" не має зв'язного, продуманого сюжету, складається із серії епізодів. Кавабата довго працював над романом: перший варіант з'явився в пресі в 1937 р., а останній, остаточний, - тільки через десять років.

  1960 року за підтримки держдепартаменту США Кавабата Ясунарі здійснив турне по декількох американських університетах (серед них і Колумбійський), де вів семінари з японської літератури.

  Унаслідок впливу Місіми (письменника, кіноактора і політичного діяча правої орієнтації) Кавабата наприкінці 60-х років разом із Місімою й двома іншими письменниками підписав петицію проти “культурної революції” в комуністичному Китаї.


  Повість “Країна снігів” (1934-1937), визнана літературними колами найпомітнішим явищем ліричної прози, найповніше виявила систему художнього мислення письменника.
  Визнання почало приходити до Кавабати незабаром після закінчення університету й публікації низки оповідань. Після виходу в світ «Танцівниці з Ідзу» в 1926 році, Кавабата здобув популярність. В повісті розповідається про меланхолійного студента, який, подорожуючи пішки на півострові Ідзу, зустрів юну танцівницю й повернувся до Токіо в набагато кращому гуморі. Повість, присвячена зародженню статевого потягу й молодого кохання, стала знаменитою тому, що письменник викориристав мазки смутку і навіть гіркоти як противагу тому, що могло бути аж надто солодким. Більшість із пізніших творів Кавабати зверталися до подібних тем.


  Продовжуючи жити в родичів, Кавабата вступає у токійську середню школу й починає вивчати європейську культуру, захоплюється скандинавською літературою, знайомиться із добутками таких художників, як Леонардо да Вінчі, Мікельанджело, Рембрандт і Поль Сезанн.
  В 1920 р. юнак вступає до Токійського університету на факультет англійської літератури, однак на другому курсі береться за вивчення японської літератури. Його стаття в студентському журналі "Синейте" ("Новий напрямок") привернула увагу письменника Кан Кікуті, що запропонував Кавабаті, котрий у цей час (1923) учився на останньому курсі, стати членом редакції літературного журналу "Бунгей сюнджю" ("Література епохи"). У ці роки Кавабата із групою молодих письменників засновує журнал "Бунгей дзідай" ("Сучасна література") - рупор модерністського напрямку в японській літературі, відомого за назвою "сінканкакуха" ("неосенсуалісти"), що перебував під сильним впливом модерністських письменників Заходу, особливо таких, як Джеймс Джойс і Гертруда Стайн.

  Книга складається з окремих ліричних оповідань, об’єднаних спільною тематикою: нерозділене кохання, краса природи північного краю Японії - країни снігів.
  Один із найзнаменитіших романів Кавабати — «Країна снігів». Книга почала видаватися в 1934 році й виходила окремими випусками до 1947-го. «Країна снігів» — відверта розповідь про кохання між токійським дилетантом та провінційною гейшею. Дія роману відбувається на термальному курорті десь на півночі Японії. Роман одразу ж здобув репутацію класики. Після його публікації Кавабата став вважатися одним із найвизначніших письменників Японії.

  У повоєнні роки, залишаючись вірним своїй колишній творчій манері, Кавабата написав низку творів, найзначніші з яких повість ” Тисяча журавлів ” (1951) і роман “Стогін гори” (1953).
  Дві найзначніші повоєнні книги письменника суть «Сембазуру» (Тисяча журавлів), написана в період з 1949 по 1951 роки, та «Яма но ото» (Звук гір, 1949-1954).
  Центральними темами «Сембазуру» є японська чайна церемонія та безнадійне кохання.
  Як президент японського ПЕН-клубу з 1948 по 1965 рік Кавабата сприяв численним перекладам з японської мови на мови Заходу. В 1968 році Кавабата першим із японських письменників отримав Нобелівську премію з літератури «за майстерність розповіді, яка з надзвичайною чутливістю виражає сутність японської душі». Вручаючи премію, Нобелівский комітет відзначив три повісті: «Країну снігів», «Тисячу журавлів» та «Стару столицю».

  Головний герой відчуває потяг до коханки свого померлого батька, а після її смерті, до її дочки, яка від нього утікає. Чайна церемонія використана як красиве тло бридких людських стосунків, але намір Кавабати, радше, розповісти про почуття, які викликає смерть.
  Учитель. Ще на початку ХХ ст. видатний діяч японського мистецтва Окакура в «Книзі про чай» у діалозі із зарубіжними читачами стверджував, що справжній ключ до характеру японців потрібно шукати в естетиці чайного обряду, а не в «бусідо» («шлях воїна-самурая»). Іноземці називали нас варварами у той час, коли ми цілком віддавалися мирному мистецтву. Але відтоді, як Японія влаштувала масштабну криваву бійню на полях маньчжурії, вони називають її цивілізованою країною. Останнім часом так багато почали говорити про «бусідо», але майже ніхто не звертає увагу на «тядо» («шлях чаю»). Якщо цивілізованість залежить від успіху кривавих війн, ми скоріше погодимося залишатися варварами». Саме в чайній церемонії, у цьому мирному обряді проявляється загострене почуття краси японців.

  Посуд для чайної церемонії тривалий та вічний, в той час як люди слабкі й несталі. Теми неявного інцесту, неможливого кохання, неминучої смерті знову зустрічаються в «Яма но ото», дія якої відбувається в місті Кавабати Камакурі.
  У романах Кавабати, які відрізняються другим планом і недомовленістю, переплітаються модерністські прийоми й елементи традиційної японської культури. У статті, надрукованій в "Нью-Йорк Таймсі", Такасі Ока відзначає, що у творчості Кавабати "західний вплив перетворився в щось чисто японське, і проте книги Кавабати залишаються в руслі світової літератури".

  Головний герой, літній чоловік, не має любові до своїх дітей і втратив будь-які почуття до дружини. Він відчуває сильний потяг до забороненого — невістки, й думки про неї переплітаються зі спогадами про інше заборонене кохання — до братової.
  У своїх лекціях він вказував на безперервність розвитку японської літератури з XІ по XІ в., а також на глибокі зміни, що відбулись наприкінці минулого сторіччя, коли японські письменники відчували сильний вплив своїх західних побратимів по перу.

  Книга закінчується, залишаючи ситуацію нерозв'язаною.

  1950 року Кавабата Ясунарі разом із членами ПЕН-клубу, головою якого він був із 1946 року, здійснив поїздки до Хіросіми та Нагасакі, місць атомних бомбардувань. Про своє бажання “вічного миру на землі” він розповість у новелах “Латочка”, “Кораблики”, “Камелія”.

  1968 року Кавабата Ясунарі було присуджено Нобелівську премію за “письменницьку майстерність, яка з великим почуттям виражає суть японського способу мислення”.

  В останні роки життя Кавабата Ясунарі напружено працював над новим романом.

  Письменник важко хворів, почав уживати наркотики.
  В 1934 році Кавабата переїхав до Камакури, що в префектурі Канаґава, і, хоча спочатку брав активну участь у громадському житті в середовищі численних письменників та літераторів, які проживали в місті впродовж війни, під кінець життя він став сторонитися інших.


  В 1970 р., після невдалої спроби організувати повстання на одній з японських військових баз, Місіма робить харакірі (ритуальне самогубство), а через два роки важкохворий Кавабата, що тільки-но вийшов з лікарні, де він проходив обстеження як наркоман, також кінчає життя самогубством - він отруюється газом у себе будинку в Дзусі. Цей вчинок потряс всю Японію, увесь літературний світ. Оскільки письменник не залишив посмертної записки, мотиви самогубства залишилися неясними, хоча висловлювалися припущення, що, можливо, самогубство викликане аналогічним учинком його друга, що глибоко зачепив письменника.
  Найвищим досягненням української народної драми вважають вертеп (від «вертіти», «вертлюг»1, «вертеп»2), хоч деякі вчені наполягають на його літературному походженні, розглядаючи серед інших жанрів давнього українського письменства. Однак літературний вертеп є ляльковою виставою, а в «живій» вертепній різдвяній виставі задіяні живі люди.


  Перебуваючи в стані важкої депресії після смерті свого учня і друга Юко Місіми, 16 квітня 1972 року він наклав на себе руки у відлюдному курортному містечку Дзусі, що на околиці Токіо, отруївшись газом.
  Втративши найближчих рідних, він перебрався до родичів з боку матері у родину Курода. У січні 1916 року Ясунарі переїздить у шкільний гуртожиток. Закінчивши школу в березні 1917 року, він їде до Токіо, сподіваючись поступити в Дай-ічі Кото-ґакко (яп. 第一高等学校), школу при Токійському імперському університеті. Успішно склавши вступні іспити він навчається в Токійському університеті на гуманітарному факультеті за спеціальністю «англійська мова». Через рік переводиться на факультет японської літератури.


  Одного разу, коли вже минуло з півмісяця після тієї чайної церемонії, до Кікудзі завітала дочка пані Оота. Він заметушився. Думки роєм збились у голові: чи сама вона прийшла, як знайшла його, хоча так — вона знала, де він живе, адже під час повітряної тривоги проводжала батька Кікудзі додому.
  Весільне дійство складалося з актів, кількість яких у різних українських регіонах була неоднаковою. Основні серед них — заручини, сватання, випікання короваю, звивання гільця, дівич-вечір, власне весілля (шлюбна церемонія, частування, обмін подарунками, танці, викуп молодої, прощання нареченої з батьками, «комора», покривання молодої, перезва, циганщина).

  А ще йому з далося, що вона така схожа на матір. Навіщо ж вона прийшла? Виявляється, їй було соромно за матір, і вона прийшла вибачитися за неї, попросити припинити з матір’ю стосунки, навіть не дзвонити. І він зрозумів, як вона любить свою матір і боїться за неї, і соромиться, і пишається водночас. Кікудзі зрозумів також, що хотів би говорити з Фуміко про її матір та свого батька, якому він усе простив, як і пані Оота.
  Прадавніми зразками найпростіших драматизованих дійств є пісні-ігри календарно-обрядового циклу: «Перепілка», «Просо», «Мак», «Кострубонько», «Воротар», «Подоляночка» тощо. У них переважають землеробські елементи (оранка землі, сіяння культури, догляд за нею, жнива) і шлюбні мотиви. У пізніші часи серед розваг молоді поширилося розігрування сценок побутового характеру, які також потребували сценічної імітації («Явтух», «Дід»). Основним учасником більшості із цих драматизованих дійств є хор («Просо»), з часом у них виокремлюється індивідуальний персонаж («Мак», «Подоляночка», «Дід»).


  Твори цього митця, що відобразили національне японське уявлення про світ, людину, красу, зажили йому слави за життя і безсмертя після смерті.

  В Україні окремі твори Кавабата Ясунарі переклали І. Дзюб, М. Федоришин.

  Related posts:

   Перший літературний успіх молодому письменникові принесла повість "Танцівниця з Ідзу" (1925), де розповідається про студента, що закохався в молоденьку танцівницю. Два головних персонажі, автобіографічний герой і безневинна героїня, проходять через всю творчість Кавабати.
   Кавабата народився в місті Осака 11 червня 1899 року в родині лікаря. Батьки рано померли і в чотири роки він став сиротою. Вихованням хлопця займались дідусь і бабуся по материнській лінії. 1906 року померла його бабуся, 1909 року - його старша сестра, яка мешкала разом з тіткою і яку він бачив тільки раз у житті. У 15 років (1914 р.) помирає дідусь.


   Ясунарі Кавабата хронологічна таблиця 11 червня 1899 - Народився в селі Акутагава, неподалік від Осаки...Read more...
  1. “Країна снігу” Ясунарі Кавабата скорочено Країна снігу - перший роман японського письменника Ясунарі Кавабата, який вважають класикою світової літератури. ” Країна снігу” скорочено Японія 30-х років. Головний герой - Симамура, чоловік середніх років, їде в “снігову країну”, щоб побачити красиву молоду жінку - Комако, з...Read more...
  2. Олексій Плещеєв біографія Плещеєв Олексій Миколайович коротка біографія російського письменника, поета, перекладача, літературного та театрального критика викладена в цій статті. Олексій Плещеєв біографія Письменник народився 4 грудня 1825 в місті Кострома в сім’ї чиновника.
   Народна драма (грец. дія) — твір усної народної словесності, у виконанні якого поєднано словесний мовлений або співаний текст з грою, діями сценічного характеру (розподілом за ролями, переодяганням, рухами, жестами, голосовою модуляцією тощо) відповідно до його змісту.


   Під час другої світової війни й у післявоєнний період Кавабата намагався бути осторонь від політики, ніяк не реагуючи на те, що відбувалося в країні. Він довго подорожував по Маньчжурії й багато часу приділив вивченню "Саги про Гендзі", класичному японському роману XІ ст. У загадковій повісті Кавабати "Тисячокрилий журавель" (1949), в основі якої лежить традиційна японська чайна церемонія, простежуються елементи "Саги про Гендзі". Саме повість "Тисячокрилий журавель" найкраще відома на Заході, хоча багато критиків думають, що "Стогін гори" (1954), сімейна криза в шістнадцятьох епізодах, є твором більш значимим. Повість Кавабати "Озеро" (1954), де описується еротична мара й використовується прийом "потоку свідомості", американський письменник й есеїст Едмунд Уайт назвав "настільки ж стислою і насиченою, як природною і продуманою, наче ідеальний чайний сад".

   Батько його помер, коли Олексію було 2 роки.
   Сам автор вважав найкращим своїм твором книгу «Мейдзін» («Майстер го»). За стилем ця повість сильно відрізняється від його інших робіт. Це напівдокументальна розповідь про визначну партію з го, яка відбулася в 1938 році. Кавабата сам освітлював хід гри для мережі газет Майнічі. Це була остання партія Хон'імбо Сюсая, яку він програв молодому претенденту. Через рік старий мейдзін помер. Хоча на перший погляд повість розповідає про напружену спортивну боротьбу, дехто з читачів убачає в ній символічну паралель із поразкою Японії у Другій світовій війні.

   Мати...Read more...
  3. Сергій Жадан біографія Сергій Жадан коротка біографія Українського письменника, поета, перекладач, викладена в цій статті. Автор романів “Депеш Мод”, “Ворошиловград”, “Месопотамія”, поетичних збірок “Цитатник”, “Ефіопія” та інших.
   Весільна обрядовість вплетена у багато художніх творів українських письменників: «Сватання на Гончарівці», «Маруся», «Козир-дівка» Г. Квітки-Основ’яненка, «Назар Стодоля», «Наймичка» Т. Шевченка, «Козачка» Марка Вовчка, «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Панаса Мирного й І. Білика. Весільними мотивами пересипана українська лірика нової і новітньої епох, зокрема поетичні твори В. Пачовського, В. Бобинського, Б. І. Антонича, М. Вінграновського та ін.


   В "Будинку сплячих красунь" (1961) розповідається про старого, що у пориві крайнього розпачу відправляється в публічний дім, де жінки перебувають під таким сильним наркотичним сп'янінням, що навіть не помічають його присутності. Тут він намагається знайти зміст буття, позбутися від самітності. У цьому творі, писав критик Артур Г. Кімбалл, "майстерність Кавабати виявилася в сполученні думок про смерть з мозаїкою життя, нагнітання напруги сполучається із кольоровим відступом... З погляду Едгара По, це ідеальна розповідь, у якій автор домагається багатозначного ефекту".

   Сергій Жадан біографія скорочено Народився 23 серпня 1974, в м. Старобільськ в україномовній родині, де і...Read more...
  4. Микола Чернишевський біографія скорочено Микола Чернишевський коротка біографія викладена в цій статті. Микола Чернишевський біографія скорочено Микола Гаврилович Чернишевський - російський філософ-матеріаліст, революціонер-демократ, енциклопедист, публіцист і письменник.
   Завантажити цей твір скорочено
   УкрЛіб — скорочення від Ukrainian Library (українська бібліотека).
   Метою створення цього сайту було зробити українську літературу доступною для всіх, хто бажає її читати.
   Досліджували весільну обрядовість М. Сумцов («О свадебных обрядах, преимущественно руських», «Религиозно-мифическое значение малорусской свадьбы»), В. Охрімович («Значение малорусских свадебных обрядов и песен в истории эволюции семьи»), Хв. Вовк («Шлюбний ритуал та обряди на Україні»), Н. Здоровега («Нариси народної весільної обрядовості на Україні»), В. Борисенко («Весільні звичаї та обряди на Україні»), Г. Танцюра («Весілля в селі Зятківцях»), З. Марчук («Українське весілля: генеалогія обряду») та ін.


  Народився 12 (24) липня 1828 в Саратові в сім’ї священика. З дитинства Микола багато читав. Кілька років...Read more...
 • Айзек Азімов біографія скорочено Айзек Азімов коротка біографія американського письменника-фантаста викладена в цій статті. Айзек Азімов біографія скорочено Айзек Азімов (справжнє ім’я Ісаак Озимов) народився 2 січня 1920 року в Росії, в Петровичах - містечку, розташованому зовсім недалеко від Смоленська.
  Серед найвідоміших досліджень народного театру — праці І. Франка («До історії українського вертепу ХVІІІ в.»), О. Киселя («Український вертеп»), Є. Марковського («Український вертеп. Розвідка і тексти»), Й. Федаса («Український народний вертеп: В дослідженнях ХІХ—ХХ ст.»).


  Кавабата народився 11 червня 1899 в місті Осака в заможній родині лікаря і став сиротою у віці чотирьох років. Після смерті батьків він жив у дідуся і бабусі. Його старшу сестру забрала до себе тітка, тому він зустрівся з нею тільки раз у житті у віці 10 років. Бабуся Кавабати померла, коли йому було 7, а дід - коли йому виповнилося 15.

  У 1923 батьки відвезли...Read more...
 • Джон Голсуорсі цікаві факти Джон Голсуорсі Цікаві факти з життя та творчості відомого англійського прозаїка, драматурга, автора відомого циклу “Сага і Форсайтів” і лауреата Нобелівської премії з літератури викладені в цій статті. Джон Голсуорсі цікаві факти Джон Голсуорсі народився 14 серпня 1867 року в...Read more...
 • Михайль Семенко біографія скорочено Михайль Семенко біографія скорочено викладена в цій статті. Михайль Семенко коротка біографія Михайль Семенко ( Михайло Васильович Семенко ) - поет доби Розстріляного відродження; основоположник і теоретик українського футуризму Народився 31 грудня 1892 року в селі Кибинці на Полтавщині в...Read more...
 • Гюстав Флобер біографія Біографія Флобера українською мовою скорочено викладена в цій статті. Флобер біографія коротка Гюстав Флобер - відомий французький письменник-романіст, один з творців жанру сучасного роману.
  Крім Нобелівської премії, Кавабата одержав також премію "За розвиток літератури" (1937), Літературну премію Академії мистецтв (1952). В 1954 р. він був прийнятий у Японську академію мистецтв, а в 1959 р. нагороджений Франкфуртською медаллю імені Ґете. Крім того, в 1960 р. письменник одержав французький орден Мистецтва й літератури, премію Франції "За кращу іноземну книгу" й орден Культури від японського уряду в 1961 р.

 • Був уродженцем міста Руана, де з’явився на світ 12 грудня 1821 . Його батько був відомим...Read more...
 • Богдан Лепкий біографія скорочено Богдан Лепкий біографія коротко українського поета викладена в цій статті. Повідомлення про Лепкого Ви можете доповнити Цікавими фактами про Богдана Лепкого.
  Більшість язичницьких календарно-обрядових ігор у християнські часи органічно доповнила святкову обрядовість, особливо різдвяну й великодню. Так, окремі складові різдвяних обрядодійств перетворилися на самодостатні вистави-ігрища, найбільш поширеними серед яких були «Маланка» і «Коза», що в трансформованому вигляді дійшли до нашого часу.

  Богдан Лепкий біографія скорочено Богдан Теодор Нестор Лепкий народився 4 листопада 1872 року на хуторі Кривенькім, на Тернопільщині, в...Read more...
 • Ушинський біографія скорочено Ушинський біографія скорочено для дітей і дорослих викладена в цій статті. Костянтин Ушинський коротка біографія Костянтин Дмитрович Ушинський - російський педагог, письменник, основоположник наукової педагогіки в Росії.
  Вертеп обходив усе село, не минаючи домівок господарів, церковних чи базарних майданів. Яскравим атрибутом колядників-вертепників була багатопроменева зірка, що «вертиться». Фольклорна стихія у вертепному дійстві досить потужна. Сюжети вертепних сценок побудовані на основі євангельських розповідей про народження Ісуса Христа, злодіяння царя Ірода («свята» частина вертепу) і народного анекдоту, жарту, комічного випадку з життя простолюду (сатирично-побутова частина вертепу). Їх персонажі чітко поділені на протагоністів (пастухи, волхви, Рахіль у «святій» частині та козак-запорожець, москаль-солдат, розважливий селянин, баба, дід — у сатирично-побутовій) й антагоністів (цар Ірод і його зброєносці — в першому дійстві, циган-гендляр з циганкою-ворожкою, поляк-шляхтич, німець, угорець, жид-шинкар із шинкаркою, злодій — у другому). Жартівливі монологи й діалоги органічно доповнювали дотепами, піснями та обов’язковими зовнішніми ефектами — витівками, бійками, кумедним поводженням тощо. Події розвивалися особливо динамічно, зі швидкими змінами яв і сценок.


  Кавабата Ясунарі — японський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 1968 року. Проза Кавабати м'яка, лірична, сповнена тонких нюансів, отримала широке визнання і популярність у всьому світі.
  У жовтні 1924 року Кавабата з кількома друзями заснували новий літературний журнал «Бунґей дзідай» (діана юріева). Цей журнал був реакцією молоді на стару школу японської літератури, особливо на рух, який заснований під впливом натуралізму. Водночас журнал став у опозицію до робітничого або пролетарського руху в літературі — соціалістичної/комуністичної школи.

  Кавабата отримав Нобелівську премію першим із японських письменників.

  Народився в Тулі 19 лютого (3 березня) 1823 року в сім’ї відставного офіцера....Read more...
 • Оноре де Бальзак біографія коротко Оноре де Бальзак біографія на українській мові скорочено відомого французького письменника викладена в цій статті. Оноре де Бальзак біографія скорочено Оноре де Бальзак народився в місті Тур 20 травня 1799 . У сім років Оноре почав навчання у Вандомському училищі,.
  Багато давніх пісень-ігор побутують нині як дитячі ігри, що мають не тільки розважальне, а й навчальне, пізнавальне і виховне значення. Російський лікар та етнолог Єгор Покровський називав їх «вільним вираженням душевних та фізичних сил дитини». Найпопулярнішими серед дитячих народних розваг є iгри-танцi, хороводи. Вони мають командний, гуртовий характер, іноді — з домінуванням особистих якостей учасників (сили, координації рухів, влучності, вміння швидко бігати тощо).


  Навчання в університеті Кавабата закінчив у 1924 році, і до того часу вже потрапив у поле зору Кана Кікучі та інших відомих письменників та редакторів завдяки своїй співпраці в літературному журналі Кікуті “Бунгейсунью”.
  Після Другої світової війни Кавабата продовжував із успіхом публікуватися. Серед його творів «Тисяча журавлів», «Звук гір», «Дім сплячих красунь», «Краса й смуток» та «Стара столиця».


  ..Read more...
 • Емерсон біографія Ральф Уолдо Емерсон - американський есеїст, поет, філософ, пастор, громадський діяч; один з найвизначніших мислителів і письменників США. У своєму есе “Природа” (“Nature”, 1836) першим висловив і сформулював філософію трансценденталізму.
  В 1968 р. Кавабата одержав Нобелівську премію з літератури "за письменницьку майстерність, що передає сутність японської свідомості". Будучи першим японським письменником, що одержав Нобелівську премію, Кавабата у своїй промові сказав: "Все своє життя я прагнув до прекрасного й буду прагнути до самої смерті". З типово японською скромністю він помітив, що не розуміє, чому вибір припав саме на нього; проте він висловив глибоку подяку, сказавши, що для письменника "слава стає тягарем".

  Емерсон біографія скорочено Дата Подія 25.05.1803 Народився у родині унітаріанського...Read more...
 • Ду Фу біографія коротко Ду Фу біографія скорочено наведена в цій статті. Ду Фу біографія коротко Ду фу (справжнє ім’я - Ду Шаолін; 712-770) - китайський поет. Онук поета Ду Шень-яня. Ду Фу походив зі стародавнього роду. Народився у збіднілій на той час сім’ї...Read more...
  • Для підготовки матеріалу були використані наступні веб-сторінки:
  • 1. biogra.in.ua/Кавабата_Ясунарі_біографія
  • 9.1%
  • 2. uk.m.wikipedia.org/wiki/Кавабата_Ясунарі
  • 1.4%
  • 3. www.parta.com.ua/ukr/stories/writers/191/
  • 2.1%
  • 4. neimovirne.ru/yasunari-kavabata-biografiya-skorocheno/
  • 0.7%
  • 5. gorodenok.com/кавабата-ясунарі-біографія-і-творчий/
  • 7.3%
  • 6. schooltask.ru/zhittya-i-tvorchist-yaponskogo-pismennika-kavabata-yasunari/
  • 4.3%
  © 2019