Головна сторінка

Меню:
Як правильно написати


Автобіографія зразок як правильно написати

Щоб влаштуватися на хорошу роботу, необхідно, щоб роботодавцю вами була надана якісно написана автобіографія.

Для роботодавця дуже важлива історія вашого життя, щоб визначитися, чи можна вам довіряти, тому ви повинні викласти кращі сторони свого життя на аркуші з заголовком «Автобіографія».
Багато людей стикаються з проблемою написання автобіографії, приходячи на нове місце роботи. І не секрет, що для багатьох це стає суттєвою проблемою, тому що не всі мають звичку писати тексти, тим більше про себе. Варіант замовити написання історії власного життя у чужу людину, вийде сухим або млявим. Та й яким воно може бути, якщо його пише інша людина, а не ви. Звичайно, це не найкращий варіант і роботодавець набагато більше цінує автобіографію, складену власноруч. У цій статті ми розповімо вам, як правильно скласти автобіографію, які параметри потрібно врахувати і чим можна знехтувати. Для більшої наочності в кінці статті ви можете знайти зразок автобіографії та переглянути відео.

У цій публікації ми хочемо надати вам автобіографію зразок або автобіографію приклад, які допоможуть вам бути набагато впевненішими при влаштуванні на роботу. Хочемо показати приклад, як пишеться грамотна і цікава автобіографія з психологічної точки зору, щоб вона коротко і лаконічно висвітлювала вас як надійну і перспективну особистість, якій можна довіряти відповідальну роботу.

Родина. Ваші мама і тато, дідусь, бабуся та інші важливі фігури у вашому житті. Коротко пишете про освіту і урядові нагороди і досягнення. Наприклад: батько доктор технічних наук, мати заслужений працівник ТОВ «Ромашка», дід нобелівський лауреат. Пара слів про освіту. Кілька слів про школу. Якщо ви закінчили школу з медаллю, вкажіть це, але не пишіть про це багато.

Автобіографія це…

Автобіографія - це власноручний опис життя від моменту вашого народження до теперішнього часу. У ній не стільки важливі всі хронологічні дані вашого життя, скільки непрямий опис вашого внутрішнього світу, що неможливо показати в резюме або, приміром, в характеристиці.

Якщо ви служили в армії, обов’язково вкажіть це в автобіографії. Напишіть термін служби, вашу посаду, вашу військову спеціальність. Тут же можна писати і про військові збори.

Емоційно розташувати до вас роботодавця може саме автобіографія, тому не нехтуйте нею навіть у тому випадку, коли від вас не вимагають її написання при зарахуванні на ту чи іншу роботу.

Вивчивши наші зразки і приклади написання автобіографії для зарахування на роботу, ви зможете якісно піднести інформацію про себе потенційному роботодавцю, якому більш важливо не те, що ви напишете, а те, як ви подасте цю інформацію.

Ваша доля, як кажуть, у ваших руках.
Якщо вам не вкажуть певні параметри оформлення, то не робіть багато виділень тексту. На самому початку листа напишіть заголовок ваші П.І.Б. і підзаголовок автобіографія.

Перше враження дуже важливе (по одягу зустрічають), тому покажіть ваше обличчя майбутньому начальству або керівництву з кращого боку за допомогою дуже важливого інструменту, яким є автобіографія. Наш улюблений вислів: «Головне - все правильно розповісти!» І тоді успіх у вас в кишені! А в цьому вам може допомогти саме якісно складена автобіографія!

Автобіографія приклад

Ви повинні розуміти, що у начальства немає часу читати великий обсяг інформації, тому краще всього, якщо ваша автобіографія буде об’ємом в один аркуш формату А4 і представляє собою інформацію, викладену в логічній послідовності. Зауважте, ваша автобіографія допоможе вам і при усній співбесіді, так як буде своєрідним конспектом, заздалегідь підготовленим, що значно допоможе впоратися як з хвилюванням при співбесіді, так і додасть вам певний шарм надійної в цьому житті людини.

Для людини, яка буде читати вашу біографію, звичайно важливо не те, що ви напишите, а як ви це зробите. Тому бажано укластися в один аркуш формату А4. Текст повинен бути грамотним і логічним. Люди, які знають, як написати автобіографію на роботу, мають хорошу перевагу в здобутті посади, адже це другий за значимістю документ після резюме.

Так само ви повинні розуміти і те, що, можливо, вашу автобіографію вивчатимуть психологи, працівники СБ (служби безпеки), графологи або інші фахівці. Це залежить від того, на яку роботу ви влаштовуєтеся.

Досить часто в нашому житті просять надати автобіографію - при працевлаштуванні, при вступі до навчального закладу чи службі. У багатьох виникає логічне запитання, як правильно написати автобіографію.

Тому будьте готові до того, що ваша автобіографія повинна бути написана вами вручну в присутності менеджера з персоналу, а не подаватися в готовому роздрукованому вигляді. Однак заздалегідь роздрукований варіант у вас обов’язково повинен бути при собі!

Також бажано, щоб ваша автобіографія була з вашою фотографією.

Ось приблизно таким чином слід писати автобіографію. Деякі задаються питанням, як написати автобіографію школяреві. Варто сказати, що загальні правила залишаються такими ж. Але потрібно детальніше зупинитися на досягненнях і позанавчальної діяльності, такої як музична або спортивна школа. Крім того, важливо вказати участь в олімпіадах, змаганнях, конкурсах.

Причому фотографія повинна бути вдалою, на якій би ви самі собі подобалися. Вона не обов’язково повинна бути строгою, як на паспорт, але досить добре розкривати вашу позитивність.

Ось основні обов’язкові блоки, які повинна містити ваша автобіографія:

1. П.І.Б.
2. Дата і місце народження.
3. Відомості про батьків.
4. Освіта.
5. Період військової служби (для чоловіків).

Припустимо, ви пишете автобіографію для отримання посади менеджера по роботі з іноземними клієнтами на комерційному підприємстві, а так само для отримання посади керівника відділу в державну установу інженерної спрямованості. Зрозуміло, що в першому випадку, ви зробить упор на знання мов, а в другому, що ваше творіння відповідає спрямованості організації, а вже якщо у вас вчений ступінь, то ви вже точно вкажете і це.


6. Трудова діяльність.
7. Сімейний стан і коротка інформація про дружину (співмешканку) і дітей.
8. Відомості про декретні відпустки (для жінок)
9. Інформація про особисті досягнення, нагороди, заохочення.
10. Інформація про хобі.
11. Паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, реєстрація)
12. Фактичну домашню адресу.
13. Контакти (телефон мобільний, домашній, e-mail)
14. Дата написання автобіографії.
15. Особистий підпис.

Автобіографія зразок на роботу

Я, Карпюк Петро Іванович, народився 14 квітня 1975 року в м. Житомир, Житомирської області (Україна).
Наступним пунктом має йти ваша освіта. Причому вказувати бажано в хронологічному порядку. У деяких випадках необхідно вказати і навчання в школі. Але, як правило, освіта вказується, починаючи з отримання спеціальної освіти. При цьому слід вказати роки навчання, місце навчального закладу, спеціальність, яку ви отримали або отримуєте.

Мати - Карпюк Галина Володимирівна, 1950 року народження, українка, має вищу педагогічну освіту, працювала педагогом (вихователем у дитячому садку, потім шкільним учителем), пенсіонер. Проживає за адресою: м. Житомир, Житомирської області, вул.

Кожне нове повідомлення починається з абзацу. Усі відомості про себе викладають у розповідній формі від першої особи і таким чином, щоб можна було скласти уявлення про життєвий шлях, кваліфікацію та громадську діяльність автора.

Арктична, 178.

Батько - Карпюк Руслан Олегович, 1949 року народження, українець, здобув середню технічну освіту, працював машиністом електровоза, пенсіонер. Зараз проживає за адресою: м. Житомир, Житомирської області, вул. Арктична, 178.

У 1982 році пішов у 1 клас Житомирської середньої школи № 3 в рідному місті Житомир, а в 1990 році отримав неповну середню освіту і вступив до Житомирського економічного технікуму на спеціальність технік-технолог, який успішно закінчив у 1994 році.

У 1980 році пішов у перший клас середньої школи №45 міста Луцька. Після закінчення 9 класів в 1989 році вступив в торговий технікум м. Луцьк, який закінчив із золотою медаллю.

З 1994 по 1995 рік - служба в армії (ракетні війська, старший сержант запасу).

У 1995 році вступив до Івано-Франківського педагогічного інституту, і в 2000 році отримав диплом спеціаліста за спеціальністю викладач фізики і математики.

Обов’язково вказуйте інформацію в порядку хронології і повторюся пишіть різні автобіографії для різних роботодавців.

У 2005 році вступив до Вінницького інституту економіки (на заочне відділення), який закінчив у 2010 році, отримавши диплом економіста (бакалавр)

З 2000 року почалася моя трудова кар’єра з посади вчителя математики і фізкультури в сільській школі.

Для оформлення автобіографії часто необхідний спеціальний бланк. Автобіографія зберігається в особовій справі.

У 2005 році одружився і переїхав на постійне місце проживання в м. Львів, влаштувавшись на роботу в приватну фірму на посаду менеджера по роботі з клієнтами, де працював по теперішнього часу. За багато років успішної роботи менеджером придбав величезний досвід роботи з клієнтами.

У пунктах щодо спортивних досягнень і суспільного життя не пишіть багато. Але якщо у вас є розряд або звання майстра спорту, вкажіть це. Це буде говорити, що ви серйозна людина, готова працювати для досягнення мети.

Звільнився у зв’язку з тим, що не було можливості кар’єрного росту, а мені б хотілося реалізуватися не тільки як менеджеру, але і як керівнику відділу.

Одружений. Дружина - Ілона Анатоліївна Карпюк, 1983 року народження, українка, освіта вища юридична, в даний час знаходиться в декретній відпустці, проживає зі мною.

Автобіографія - документ, у якому особа описує своє життя та діяльність власноручно у хронологічній послідовності з посиланням на склад сім'ї. Основна вимога до такого документа - досягти вичерпності потрібних відомостей і лаконізму викладу.

Син - Карпюк Дмитро Петрович, 2006 року народження, проживає зі мною.

Донька - Карпюк Ганна Петрівна, 2011 року народження, проживає зі мною.

У трудовій діяльності завжди відрізнявся своїми досягненнями і творчою ініціативою, як в педагогічній діяльності, так і в роботі менеджером у приватній компанії, за що багаторазово заохочувався грошовими преміями та цінними подарунками.

В цілому, це самостійне оповідання про ваше життя, яке можна писати у вільній формі. Як правило, в автобіографії описується все життя людини, але іноді просять написати про певний етап, наприклад, навчання у ВУЗі, проживання за кордоном або служба в збройних силах. Основна перевага автобіографії - можливість вивчити життєвий шлях людини, його досягнення і успіхи, динаміку розвитку. Наведемо основні правила того, як написати автобіографію.

Хобі - спорт і велотуризм. Маю другий дорослий розряд з легкої атлетики та коричневий пояс з рукопашного бою. Неодноразово займав призові місця в різних змаганнях з легкої атлетики. Регулярно займаюся в тренажерному залі і їжджу на велосипеді на довгі дистанції.

Далі йде блок про досвід роботи. Необхідно, також послідовно у хронологічному порядку перерахувати місця вашої роботи. Інформація повинна відображати назву установи чи організації, вашу посаду, термін роботи. Варто вказувати навіть ті місця, в яких ви працювали зовсім недовго. Іноді варто вказати і обов'язки, які ви виконували на займаній посаді - це може бути цінною інформацією для роботодавця. Крім цього, можна вказати заохочення, премії, нагороди, які ви отримували на роботі. І, звичайно, підвищення по службі, переходи на інші посади. Якщо інформація про роботу буде структурована, читати її роботодавцю буде простіше. Опис кожного нового місця роботи має починатися з нового абзацу.

Судимостей не маю. За віросповіданням - православний християнин.

Паспорт АМ №654756, виданий Житомирським МВ УМВС України в Житомирській області 18 жовтня 1999 року.

Реєстрація: Львівська обл., м.Львів, вул. Шевченка, 99, кв. 14

Фактично проживаю за адресою: м.Львів, вул. Шевченка, 99, кв. 14

  Для підготовки матеріалу були використані наступні веб-сторінки:
 • 1. evroua.com/yakoyu-povynna-buty-vasha-avtobiografiya/
 • 9.1%
 • 2. pravo-porada.com.ua/practice-65/57-inshi-dokumenty/363-avtobografja-zrazok
 • 1.9%
 • 3. poradnyk.com/karera-i-biznes/557-yak-napisati-avtobiografiyu-prikladi
 • 1.5%
 • 4. pik.org.ua/yak-pravilno-napisati-avtobiografiyu-prikladi-ta-zrazok-napisannya.html
 • 3.8%
  Графічні матеріали
 • картинка 1: evroua.com//wp-content/uploads/2015/12/avtobiografiya-pryklad.jpg
 • картинка 2: evroua.com//wp-content/uploads/2015/12/avtobiografiya-pryklad2.jpg
 • картинка 3: evroua.com//wp-content/uploads/2015/12/Voprosy-4.jpg
 • картинка 4: evroua.com//wp-content/uploads/2015/12/foto-boigraph.jpg
© 2019