Головна сторінка

Меню:
Ірина акімова

Ірина гаюк

Ірина ключковська

Ірина раєвська

Ірина ярина

Ключковська ірина михайлівна


Ірина Кравчук

Ярина Мавка - творче псевдо Ірини Кравчук, яка поєднує творчість, наукову і громадську діяльність у сфері державного управління, європейської інтеграції, міжнародної співпраці, оцінювання державної політики програм. Ярина-Ірина народилася на Волині, Лесиному краї, у м. Луцьку 18 вересня 1980 р. Нині живе і працює в Києві. Має родину і двох діток-школярів - сина (10 років) і доньку (7 років).

Творчість

Ярина Мавка - шукач, філософ, мандрівник, вітер, світ, що танцює.

Ярина створює початки нового, рух, зміни.
Закарпатська співачка, яка є володаркою десятків Гран-прі, на велику сцену до столиці не рветься До останнього часу Закарпаття славилося на великій естраді іменами хіба що Івана Поповича та Степана Гіги. Та в останні роки на небосхилі шоу-бізнесу засвітилися нові зіроньки, такі як Іванна Мелай з Хуста, чиї пісні часто лунають на хвилях всеукраїнських радіостанцій; Ірина Ярина з Виноградова — лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів, володарка десятків Гран-прі...

Пише верлібри років із 15-ти. Учениця Йосипа Струцюка (літоб’єднання «Лесин Кадуб» у Луцьку, звідки Ярина родом) та Дмитра Чередниченка (літоб’єднання «Радосинь», м Київ), член Національної спілки письменників із 2008 р. Учасниця літературних об’єднань «Радосинь» та «Перехрестя», м. Київ.

Авторка збірок білих віршів та верлібрів «Моє крайнебо» (1999), «Жива карта» (2002), «Зоряна віхола» (2006), «Світ на долоні» (2012).

Друкувалась у Альманасі Літературного об’єднання «Радосинь»: Радосинь -20.

- Київ.: Задруга, 2012, - 184 с. - Авторські с. - 51-52.

У 2012 почала писати прозу - «Сни метелика» та «Дорога в тобі», далі - новели про танго та мандрівки. Новели «Дорога в тобі», «Людина-океан», «Танго у празькому парку», «Мозаїка простору» опубліковані у Львівському виданні «Найкращі жіночі історії».

Ярина була співорганізатором творчих поетично-хореографічно-музичних перфоменсів: «Світ, що танцює» (творчий вечір Ярини Мавки та Ярослави Шекери) 19 вересня 2012 року у Національній спілці письменників України, м. Київ та «Дорога в тобі» (вечір-перфоменс Ярини Мавка) у співпраці із театром ГаРмИдЕр 2 червня 2013 року у м. Луцьку, учасниця театралізованих дійств-перфоменсів «Літературний андеграунд у супроводі аргентинського танго» та «Аліса в країні див» на Львівсьому форумів видавців у 2013.

Олександр ГАВРОШ, Ужгород 29 грудня 2006р.
Соціальні мережі Поширити новину
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Ще Ярина з дитинства любить танцювати. Нині - танцює сальсу і танго. Хто знає, якби не мрія стати юристом, а потім дипломатом (юристом-міжнародником), то, можливо, професійно танцювала б і писала більше.

Репертуар у нашої землячки великий - понад сто пісень. Вона багато працює і поки що пробує себе в усьому. Але головне - знайти СЕБЕ. Стати впізнаваною і несхожою на інших. Час і талант в Ірини Ярини є. Залишається побажати впертості і фортуни.

Для неї танцювати і писати - як дихати. Але здійснюючи одні мрії, відкриваєш шлях новим несподіваним напрямам самореалізації.

Освіта та робота:

Ірина Кравчук з 1997 по 2002 навчалася на факультеті міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Закінчила Київський університет ім. Тараса Шевченка, факультет філології.

Отримала диплом магістра міжнародного права з відзнакою та перекладача з англійської мови.

З 2001 по 2005 працювала провідним спеціалістом, головним спеціалістом за сумісництвом, в. о. директора, начальником управління Центру європейського та порівняльного права при Міністерстві юстиції України (раніше - Центр порівняльного права).

Упродовж 2002 - 2005 навчалася в аспірантурі на кафедрі європейської інтеграції Національної академії державного управління при Президентові України (НАДУ).

Ми дожилися до того, що закарпатські виконавці мають платити гроші, аби прозвучати на закарпатських радіостанціях! Це повний маразм! Як же ми тоді хочемо виростити своїх зірок? Саме тому їх на Закарпатті майже не почуєш. Що ж тоді казати за всеукраїнські ефіри!

У березні 2006 захистила кандидатську дисертацію за темою «Механізми державного управління процесом адаптації національного права до права ЄС: порівняльний аналіз» та отримала науковий ступінь кандидата наук з державного управління зі спеціальності 25.00.02 - механізми державного управління

З 2006 по 2008 - старший викладач, доцент кафедри європейської інтеграції Національної академії державного управління при Президентові України (у 2007 виконувала обов’язки заступника завідувача кафедри на громадських засадах).

Поміж тим 2006 рік був насичений гастролями. Ірину Ярину чули на Закарпатті, Львівщині, Волині, Хмельниччині, Вінниччині, в Криму і, звичайно, в Києві, де виступала неодноразово. Гастролювала і за кордоном. В Болгарії навіть була членом журі дитячого конкурсу „Ми - ХХІ вік”. У Словаччині представляла Україну на щорічному святі українців-русинів у Свиднику. У Німеччині теж саме: вона єдина представляла нашу естраду на Днях української культури в Берліні та Мюнхені.

З 2007 по 2009 — керівник, заступник керівника Служби Віце-прем’єр-міністра України у справах європейської та міжнародної інтеграції.

З 2009 по 2012 — навчалася у докторантурі на кафедрі державної політики та управління політичними процесами НАДУ. Наразі готує до захисту докторську дисертацію з оцінювання державної політики в Україні.

Член Міжнародної мережі «Оцінка програм» (IPEN), Європейської асоціації оцінювання, Американської асоціації оцінювання, Британської асоціації оцінювання, Міжнародної асоціації оцінки розвитку. Учасниця багатьох міжнародних проектів, закордонних стажувань, тренінгів, конференцій, здибанок, навчальних візитів у сфері європейської інтеграції, державного управління, оцінювання політики і програм.

Але головне завдання - знайти свій стиль. Адже голос в Ірини Ярини - універсальний. Білоруські оглядачі після її виступу писали:: „ Важко собі уявити, як в такій юній українці так багато голосу”.

З 2011 року і до сьогодні чимало часу й зусиль посвячує громадській діяльності. З 2013 року є членом правління ГО «Українська альтернатива».

З 2011 є співзасновницею, а з 2013 Головою правління Української асоціації оцінювання.

Сама співачка каже, що за цей рік подорослішала. Помітно вплинуло на неї спілкування з відомими білоруським співаком Олександром Тіхановичем, лідером гурту „Вераси”. Наступного року хоче взяти участь в кількох конкурсах - українському Євробаченні, білоруському „Слов’янському базарі” та балтійській „Новій хвилі”.

Авторка 48 наукових праць, серед яких монографія «Оцінювання державної політики в Україні» (2013), 23 статті у фахових виданнях України з державного управління.

Вільно розмовляє українською, російською, англійською, вивчає німецьку.

*****

Заглиблену чуттєву Ярину та непосидючу ділову Ірину об’єднує бажання відчути, побачити, пізнати і встигнути все-все, бо «життя лиш на мить відкриті очі всесвіту»….

Єдина надія у зміні поколінь на зовсім юну Ірину Ярину. 19-річне дівча з Виноградова уперто долає всі бар’єри на порослому терням шоу-бізівському шляху. Лауреат численних міжнародних конкурсів, вона нині серйозно працює, аби завоювати позиції в себе вдома.

На цьому шляху неминучі випробування та виклики у стрімкому та строкатому професійному розвитку, де мусиш швидко оволодівати новими навиками, багато працювати і іноді не маєш вихідних.

Неминуче відчувати тонку поезію осені або шалений хміль весни, коли спиняєшся і оглядаєш світ довкола.

Неминуче вдихати безліч країн, міст, місць і людей, і видихати їх віршами, новелами, оповідками.

Її робота пов’язана з міжнародною співпрацею та мандрівками. І світ відкриває їй свої таємниці у літаках, аеропортах, сквериках, незнайомих вуличках і кав’ярнях. Або в тиші, яка настає після повернення ДОДОМУ, до себе.

Контакти
 • FB: Iryna Kravchuk
 • Vcontacte: Ярина Мавка
Поетичні сторінки.
  Для підготовки матеріалу були використані наступні веб-сторінки:
 • 1. ukrainka.org.ua/node/100
 • 9.1%
 • 2. www.uzhgorod.net.ua/news/21655
 • 4.3%
 • 3. www.mukachevo.net/ua/news/view/8252
 • 2.9%
 • 4. www.nrcu.gov.ua/prog-presenter.html?id=11
 • 0.1%
© 2019